You Are Here: Home » Interiér » Ako kombinovať nábytok rôznych štýlov?

Ako kombinovať nábytok rôznych štýlov?

Ako kombinovať nábytok rôznych štýlov?

Ako kombinovať nábytok rôznych štýlov?

Pri zariaďovaní bytu, alebo pri kúpe nového kusu nábytku si vyberáme zväčša taký nábytok, ktorý sa hodí k nášmu štýlu, alebo k ostatným kusom nábytku, ktoré už vlastníme. Do moderne zariadeného bytu, moderné kusy, do starožitne zariadeného, starožitný nábytok. Nábytok rôzneho druhu v jednej miestnosti nemusí pôsobiť dobre a tak nevyvolá v návštevníkoch Vášho bytu kladný prvý dojem. A vy určite túžite po tom, aby sa Vaši hostia cítili u Vás príjemne.

Hlavnou zásadou pri zariaďovaní nového bytu je nemiešať štýly. Respektíve ich miešať s citom a vytvoriť plynulý prechod od jedného štýlu k druhému. Chcete predsa vo svojom byte vytvoriť harmóniu, nie spôsobiť chaos. Ale musí to tak byť? Čo tak si dodať trochu odvahy a nakombinovať si nábytok podľa chuti?

Kombinovaniu nábytku rôznych štýlov sa hovorí “mixed up furniture“ a ide o vnášanie starožitných prvkov, do moderne zariadeného bývania. Ale pravdaže to môže byť aj naopak – starožitne zariadený byt osviežený modernými prvkami. Mix štýlov je in, tak smelo do toho.

Ak máte byt zariadený klasicky, dubovým, rustikálnym, či starožitným nábytkom, moderný prvok môže pôsobiť osviežujúco. Veď nie nadarmo sa vraví, že protiklady sa priťahujú. Stačí moderná lampa, či obraz a izba získa ihneď nový šat.

Byt zariadený len moderným nábytkom môže pôsobiť stroho. Ak je váš byt zariadený moderne, starožitný kus nábytku môže prostredie príjemne zahriať. Napríklad moderne zariadenú pracovňu určite zútulní starožitné kreslo.

Nebojte sa zariskovať a zariaďte si byt podľa Vášho uváženia. Jednotlivé kusy nábytku vyberajte pozorne, zamerajte sa aj na najmenšie detaily, pretože aj tie, dokážu urobiť veľa. Snažte sa skombinovať nábytok tak, aby Váš byt už na prvý pohľad pôsobil trendovo, ale zároveň útulne.

Odporúčame eshop – nabytokmirek.sk

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok