You Are Here: Home » Stavba » Rodinný dom » Bazény albixon

Bazény albixon

Bazény albixon

Vysnívaný bazén môže stáť aj na vašom pozemku

Už onedlho nás čaká leto a s ním aj často neznesiteľné horúčavy. Tie nás nútia vyhľadávať miesta, kde by sme sa mohli príjemne schladiť v osviežujúcej vode. Také miesto však môžete mať aj na vašej záhrade či dvore. Výroba bazénov vám umožní časť z ich rozlohy premeniť na vysnívaný bazén, ktorý vám pri správnej starostlivosti vydrží v nezmenenom stave aj desiatku rokov. Aké typy bazénov si môžete nechať vyrobiť aj na svoj pozemok?

Podľa základnej konštrukcie rozlišujeme dva základné typy bazénov – zapustené a nadzemné. Najskôr si bližšie popíšeme možnosti zapustených bazénov.

Zapustené samonosné či fóliové bazény potrebujú vyhĺbený a spevnený podklad

Zapustené bazény si vyžadujú náročnejšiu prípravu podkladu, no prvotne vyššia investícia a práca vám prinesú väčšiu odolnosť  a maximálnu pohodlnosť pri užívaní. Ich základom je vyhĺbený podkladový terén, ktorý sa zväčša stabilizuje betónovou doskou. Na ňu sa aplikujú už samotné profily bazénov. Medzi zapustené bazény patria napríklad samonosné alebo fóliové bazény. Samonosné bazény sa vyrábajú z kopolymérov, z ktorých sa zhotovujú bazénové vane vystužené oceľovou konštrukciou. Nádrž sa osadí do pripraveného podkladu, zapoja sa trysky na prívod vody, odvod vody či iné technológie, bazén sa obsype zeminou a po napustení vody je pripravený na používanie.

Ďalšou formou zapustených bazénov sú fóliové bazény. Tie si rovnako vyžadujú vopred pripravený vyhĺbený a spevnený podklad, na ktorý sa osádza oceľová konštrukcia a následne odolná fólia vytvárajúca lôžko bazéna. Tieto bazény sa vyznačujú rýchlou montážou, vysokou odolnosťou, ale aj dostupnejšou cenou. Navyše, fólia výrazne odpudzuje mikroorganizmy.

Nadzemné bazény – lacnejšia alternatíva vhodná aj na menší pozemok

Ak váš pozemok nie je dostatočne veľký alebo na ňom nechcete prevádzať terénne práce, výroba bazénov ponúka aj vám zaujímavú alternatívu zapustených bazénov. Nadzemné bazény vám rovnako poskytnú príjemné osvieženie a komfort, navyše za menšie peniaze a bez nutnosti stavebných prác. Tieto bazény tvorí pevná konštrukcia vyrobená zväčša z odolného pozinkovaného plechu, ktorú po zložení priamo na mieste stačí už len naplniť vodou. Ani v tomto bazéne však nezabúdajte na inštaláciu systému filtrácie a prístupových schodíkov.

 

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok