You Are Here: Home » Pre mamičky » Bezpečie pre naše deti

Bezpečie pre naše deti

Bezpečie pre naše deti

Aby boli naše deti v bezpečí

Deti nám prinášajú na tvár úsmev a robia nám radosť. Osobným priestorom detí je detská izba. Deti sa v nej hrajú, spia, trávia v nej svoje voľné chvíle a zabávajú sa. Určite všetci chceme, aby boli v bezpečí, preto treba venovať zvýšenú pozornosť zariaďovaniu detskej izbe, alebo detskému kútiku, kde sa deti hrajú.
Deti sa jašia, behajú, hrajú a niekedy je nemožné ich ustrážiť. Ak nechcete, aby došlo k nehode, vyberte si také zariadenie a nábytok, ktoré minimalizujú vznik nehody, pri ktorej by si Vaše dieťa mohlo ublížiť.

Dominantným prvkom každej detskej izby býva detská postieľka. Je nutné vybrať takú postieľku, ktorá bude Vášmu dieťatku úplne vyhovovať. Vyberte postieľku ktorá je pevná, poskytne dieťatku dokonalé pohodlie a ochráni ho. Zapamätajte si, že matrac v postieľke musí sedieť presne, medzery medzi priečkami postieľky nesmú byť široké, a že ak je bočnica postele odnímateľná, tak je potrebné, aby sa dala dobre zaistiť. Postieľka musí byť vyrobená zo zdraviu neškodlivých materiálov a dobre povrchovo upravená.

Posteľ pre deti

Okrem postele sú v detskej izbe aj skrine, skrinky alebo rôzne stolíky, kde majú deti uložené svoje oblečenie. Do žiadnej detskej izby nepatria však skrine, alebo vitríny s presklenými dvierkami, ktoré by sa mohli rozbiť. Nábytok musí mať zaoblené rohy a mal by byť upevnený k stene, aby nedošlo k jeho prevráteniu. Ak sú na podlahe v detskej izbe koberce, je dobré, aj sú protišmykové.

Malé deti si často dávajú veci do úst. Preto aj pri výbere hračiek dávajte veľký pozor. V detskej izbe by sa nemali nachádzať drobné súčasti hračiek, ktoré by deti mohli prehltnúť. Obľúbené hračky detí dajte na prístupné miesto, aby si ich aj deti mohli bez problémov vziať. Ak by boli hračky na vyššej skrinke, dieťatko by sa mohlo pokúsiť na skrinku vyliezť a ublížiť si.

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok