You Are Here: Home » Interiér » Bezpečnostné dvere

Bezpečnostné dvere

Bezpečnostné dvere

Bezpečnostné dvere

Bezpečnosť dverí deklaruje každá firma certifikátom, vydaným autorizovanou skúšobňou. Dvere musia byť vyskúšané podľa noriem  STN EN 1627-1630. Následné rozlišujeme bezpečnostné triedy v mierke od 1 – 6 . Každé dvere prechádzajú statickou a dynamickou skúškou . Pri statickej skúške sa vyvíja tlak 3kN -15kN (300kg-1500kg) pričom nesmie dôjsť k ich deformácii. Pri dynamickej skúške dvere podliehajú nárazu 30kg telesa z výšky 800-1200mm ale nesme sa stať aby bola porušená rovnosť dverí .  Hodnota triedy 6 sa považuje za najvyššiu úroveň .

Bezpečnostné dvere

Bezpečnostné dvere

Bezpečnosť by mala byť pravidelnou a každodennou súčasťou nášho života, respektíve by sme mali robiť všetko preto aby sme sa my a naši blízky cítili v bezpečí. Rovnako to platí aj pre náš domov a náš majetok. Dokonca aj samotné štatistyky tvrdia, že najviac vlámaní sa odohráva za bieleho dňa.

Jednou z možností ako predísť takýmto vlámaniam sú bezpečnostné dvere. Klasické dvere môžu byť dobré, ale zaručene nedokážu dlho odolávať. Bezpečnostné dvere sú tvorené niekoľkými pevnými vrstvami, ktorých hlavnou úlohou je odolávať zodejovi a tak uchrániť vás a váš majetok. Bezpečnostné dvere tvorí základná pevná oceľová konštrukcia spojená s rámom. Rovnako sa používa aj celoplošné pancierovanie, ktoré je tiež veľmi odolné voči akýmkoľvek nárazom a pokusom o poškodenie. Ďalšou veľmi doležitou časťou je samotný povrch bezpečnostných dverí, ktorý môže byť tvorený buď masívnym drevom alebo laminátom. Samotnú bezpečnosť bezpečnostných dverí umocňuje aj rázvorový uzamykací systém, ktorý je tvorený minilálne pätnástimi pevnými čapmi. Rovnako ako penosť celkových dverí je veľmi dôležitá aj pevnosť samotného zámku, ktorého súčasťou je originálny kľúč. Kvalitný zámok a jedinečný kľúč sú súčasťou pevného jadra bezpečnostných dverí, ktoré sú pripravené odolávať komukoľvek a čomukoľvek.

Pravé kvalitné bezpečnostné dvere dokážu odolávať nie len zlodejovi, ale aj požaru. Bezpečnostné dvere by mali odolávať požiadu približne pol hodinu.

Bezpečnostné dvere sa vyrábajú na mieru takže sa nemusíte obávať, že si práve vy nebudete vedieť nájsť váš rozmer. Dokonca sa nemusíte obávať ani samotného dizajnu. V žiadnom prípade módny štýl neustupuje bezpečnosti a opačne. V dnešnej modernej dobe si dokážete vybrať bezpečnostné dvere, ktoré už na prvý pohľad vzbudia pocit elegancie.

Myslite aj vy na bezpečnosť a oslovte firmy, ktoré bezpečnostné dvere navrhnú práve vám na mieru a rovnako budú garantovať aj servis. Doprajte si pocit bezpečia veď je nenahraditeľný.

Dvere

Dvere

Interiérové dvere sú významnou súčasťou interiéru. Tvoria dominantu estetickému vzhľadu, a ich hlavnou náplňou je oddeľovať jednotlivé časti od seba, je dôležité aby izby boli od seba oddelené aby sme v spálni necítili zápach varenia ktorý ide z kuchyne . Interiérové dvere sú viditeľné a preto by ste si mali dať záležať na tom kde ich kupujete .

Náš tip

KEJAdoor

Park Garbiarov 105/6
956 18 Bošany
tel/ fax: 038 55426 222,
mobil:  0907 568 858,
0911 220 266,
e-mail: kejadoor@kejadoor.sk
.

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok