You Are Here: Home » Stavba » Krby a vykurovanie » Biokrby

Biokrby

Biokrby

Biokrby v domácnosti

 

Fakt, že krby je možné umiestniť len do domov už nie je celkom pravdivý. Aj ľudia v bytoch túžia po neopakovateľnej atmosfére, akú krb dokáže vytvoriť. A najjednoduchší spôsob, ako priniesť plameň do panelákového bytu, je zaobstarať si biokrb.

 

Čo je biokrb?

Biokrb je jedným z najmodernejších krbov. K tomu, aby ste mali vo svojom byte, alebo dome nepotrebujete komín. Biokrby sú vhodné aj do rôznych podnikov, reštaurácií, alebo dokonca kancelárií, kde dokážu vytvoriť skutočne príjemnú atmosféru. V biokrbe sa spaľuje bioalkohol a pri jeho horení nevzniká žiaden dym. Pri spaľovaní bioalkoholu sa do vzduchu neuvoľňuje CO2 .  Oheň, ktorý plápolá v biokrbe má krásnu žltú farbu.

 

Biokrby sa vyrábajú v rôznych vyhotoveniach, môžete si zakúpiť biokrby stojace, biokrby stolové, alebo biokrby, ktoré je možné zavesiť na stenu. Niektoré biokrby je možné do stien aj zabudovať. Je pravda, že biokrby dokážu miestnosť vyhriať, ale ich výkon nie je veľmi vysoký. Vykurovanie nie je ich primárnym účelom, biokrby možno považovať skôr za veľmi efektný dizajnový doplnok.

Biokrby

Biokrby už na prvý pohľad pôsobia veľmi luxusne. Ich dokonalé precízne prevedenie dokáže očariť snáď každého človeka. Biokrby sa zvyčajne vyrábajú z nehrdzavejúcej ocele, z laminátu, alebo aj zo sklolaminátu. Tieto materiály sa pri výrobe biokrbov kombinujú so sklom. Veľkou výhodou je, že niektoré firmy, ktoré sa zaoberajú výrobou biokrbov ponúkajú možnosť rozmerovej úpravy biokrbu. Takto sa dostanete ku krbu, ktorý bude presne vyhovovať Vašim požiadavkám. Biokrby sa vyznačujú jednoduchou údržbou a manipuláciou.

Ak sa rozhodnete zaobstarať si biokrb, tak len hravo do toho. Biokrby sú vhodné pre všetkých, ktorí si chcú užívať pohľad na oheň, hoci bývajú v byte.

 

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok