You Are Here: Home » Interiér » Bytový textil

Bytový textil

Bytový textil

Správny bytový textil dodá vašej obývačke luxus a štýl

Obývacia izba je ústrednou miestnosťou, kde sa takpovediac odohráva všetko dôležité. Stretnutia s rodinou, priateľmi či nečakanou návštevou. Mala by teda pôsobiť naozaj reprezentatívne. Ako docieliť, aby aj obývačka v obyčajnom byte pôsobila elegantne a štýlovo?

Doprajte si kvalitné sedenie

V prvom rade by ste sa mali zamerať na výber naozaj kvalitnej sedačky. Tá totiž v miestnosti zaberá významný priestor. Aby obývacia izba pôsobila luxusne, mala by taká byť aj sedacia súprava. Vhodným riešením sú kožené sedačky alebo aj tie s naozaj kvalitným látkovým poťahom, ktoré vám vydržia celú večnosť.

Vyberte vhodný bytový textil

Luxusný interiér musí byť rozpoznateľný už na prvý pohľad. Zariadenie, atmosféra aj drobné doplnky ho musia vhodne dopĺňať. Hoci sa to môže zdať ako zbytočnosť, zanedbávať výber bytového textilu sa skutočne nevypláca. Záclony, závesy či štýlové vankúšiky dodajú priestoru pocit domova a zároveň pri starostlivo vybraných materiáloch aj pocit luxusu. Nezabúdajte však, že ani v prípade bytového textilu by sa to nemalo preháňať a niekedy je menej viac.

Posvieťte si na obývačku

V prípade, že bývate v byte s vysokými stropmi, je to ideálne na moderné dizajnové svetlo alebo veľký krištáľový luster. Hlavné osvetlenie je vhodné doplniť napríklad stojacou lampou. Tá by však definitívne mala ladiť so zvyškom interiéru a mala by sa na nej dať nastaviť intenzita svetla.

Neváhajte sa obrátiť na odborníka

Luxusný interiér môže mať napríklad podobu nejakej luxusnej hollywoodskej rezidencie, ale aj niesť nádych historických komnát. Všetko je na vašej kreativite. Môžete si interiér zariadiť sami alebo sa obrátiť na profesionálneho dizajnéra. Stačí mu povedať svoje predstavy a spoľahnúť sa na jeho skúsenosti. Luxusný interiér si predsa zaslúži aj špeciálny prístup.

 

Foto: Bigstockphoto

 

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok