You Are Here: Home » Stavba » Rodinný dom » Centrálne vysávanie = zdravšie vysávanie

Centrálne vysávanie = zdravšie vysávanie

Centrálne vysávanie = zdravšie vysávanie

Centrálne vysávanie = zdravšie vysávanie

Návrat k prírode a zdravé bývanie sa považujú za trend súčasnosti. Ľudia si uvedomili, čo je skutočne dôležité. Stres, napätie, tlak a množstvo nezdravých vplyvov, ktoré nás stretávajú každý deň, treba nejako eliminovať. Technologický vývoj napreduje a zaneprázdnený moderný človek tak môže niektoré bežné záležitosti zveriť do rúk plnohodnotne vybaveného mechanizmu. Čoraz viac domácností si aj preto obľúbilo centrálny vysávač, ktorý efektívne vysaje prach a nečistoty zo všetkých izieb absolútne bez námahy.

ps

V čom vyniká centrálne vysávanie nad tým tradičným? Čítajte ďalej a predstavíme Vám jeho najvýraznejšie výhody a neprehliadnuteľné plusy.

Žiadne vírenie prachu

Za jednu z najväčších výhod centrálneho vysávača môžeme považovať fakt, že všetok prach a špinu odvádza mimo obytný priestor, a teda nehrozí žiadne škodlivé vírenie nečistôt a roztočov, čomu sa u klasických vysávačov nevyhnete. Prach, ktorý sa do Vášho bytu dostáva z vonkajšieho prostredia, vlákna textílií, ale aj nečistota spôsobená bežným fungovaním domácnosti, roztoče a iní drobní škodcovia by nemali okupovať Vašu intímnu zónu domova. Používaním centrálneho vysávača docielite zdravšiu a čistejšiu atmosféru, čo určite ocenia najmä alergici, ktorých je dnes naozaj neúrekom.

Jednoduchšie vysávanie

Princíp centrálneho vysávača funguje veľmi jednoducho. Potrubný systém prechádza obytným priestorom a jednotlivé poschodia spája s centrálnym vysávačom nainštalovaným v suteréne (alebo v miestnosti na to určenej). Na približne každých 100 m2 obytnej plochy je nutné nainštalovať saciu zásuvku pre pripojenie ultra ľahkej sacej hadice. Všetky povysávané nečistoty sa tak za pomoci vysokého podtlaku ihneď prepravia cez potrubný systém až do centrálneho vysávača. Prach a nečistoty sa zhromažďujú v nádobe na odpad a vzduch sa čistí cez jemný filter. Zvyšný povysávaný vzduch sa cez výfukové potrubie presúva priamo von, čo zabezpečí stopercentnú čistotu vo Vašom interiéri. Najvyšší stupeň upratovacej pohotovosti je garantovaný počas celej doby vysávania.

Dvojitá sacia sila šetrí čas aj námahu

Výkonný centrálny vysávač výrazne skracuje dobu vysávania a Vašu námahu. Vďaka skvelému saciemu výkonu môžete znížiť proces vysávania až na polovicu. Nenatrápite sa ani s prenášaním vysávača a držaním ťažkej sacej rúry, pretože centrálny vysávač takmer ani nevidíte, rúra od neho je maximálne ľahká a jednoducho prenosná.

Získať viac voľného času pre seba a Vašu rodinu znie celkom lákavo, čo poviete?

Centrálne vysávače sú však nielen ľahko ovládateľné, vysoko účinné a rýchle, čím šetria Váš drahocenný čas, no rovnako zodpovedne pristupujú aj k prírode a nezaťažujú životné prostredie. Je čas konečne si začať vážiť svoj čas a zdravie, nemyslíte?

Foto: zdravevysavanie.sk

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok