You Are Here: Home » Pre mamičky » Detska izba pre novorodenca

Detska izba pre novorodenca

Detska izba pre novorodenca

 

Ako zariadiť izbu pre novorodeniatko?

 

Mnohé mamičky si už počas tehotenstva lámu hlavu nad tým, ako zariadiť detskú izbu. Obchádzajú obchody s detským sortimentom a hľadajú to, čo sa dieťatku určite zíde a čo sa do izby bude hodiť. Rodičia detské izby zvyčajne ladia do modrej, alebo ružovej farby, podľa pohlavia dieťatka. Je to síce veľmi milé a pekné, ale treba si uvedomiť, že dieťatko si po narodení takéto veci vôbec neuvedomuje. Tak sa tým zbytočne nezaťažujte. Rovnako to je aj s hračkami. Novorodeniatko nedokáže hračky oceniť, nie je schopné sa s nimi ani hrať. Preto sa počas zariaďovania detskej izby zamerajte na dôležitejšie veci.

 

Základom je dobrá postieľka.

Postieľka je najzákladnejším kusom nábytku v detskej izbe bábätka. Je potrebné si vybrať dobrú postieľku, ktorá bude kvalitná a pre dieťatko bezpečná. Mnoho rodičov vyberá detskú postieľku podľa jej dizajnu, či dokonca podľa ceny. Ale ak ide o deti, prvoradá je predsa bezpečnosť! Vaše dieťatko sa v postieľke musí cítiť dobre a bezpečne a k dieťatku musí byť dobrý prístup. Mnoho mamičiek berie svoje dieťatko k sebe do postele, ale častokrát si deti na túto možnosť navyknú a neskôr nechcú v postieľke spať. Dobré sú postieľky, ktoré majú odnímateľnú bočnicu, alebo bočnicu, ktorú možno znížiť. Uľahčuje to prístup k dieťatku.

 

Pohodlie aj pre mamičky.

Mamičky v detskej izbe trávia s dieťatkom mnoho času. Uspávajú svoje dieťatko, kŕmia ho, alebo prebaľujú. V detskej izbe preto musí byť okrem detskej postieľky a prebaľovacieho pultu aj kreslo pre mamičky. Obľúbené sú hojdacie kreslá, ktoré sú veľmi nápomocné aj pri uspávaní dieťatka. Kolísavý pohyb dokáže bábätko upokojiť.

dietatko

 

Na čo nezabudnúť?

Okrem postieľky, pultu na prebaľovanie a kresla pre mamičku by nemali v detskej izby chýbať ani skrinky na detské oblečenie. Taktiež nezabúdajte na to, že dieťatko rastie a neskôr bude potrebovať aj priestor na hranie. 

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok