You Are Here: Home » Nábytok » Detský nábytok » Detský nábytok

Detský nábytok

Detský nábytok

Detská izba je pre naše deti a ratolesti  miestom na hranie, zábavu spánok . Je to tak isto aj priestor na učenie ale aj miestom k odpočinku a mala by byť vybavená tak, aby vyhovovala všetkým týmto funkciám a navyše by mala rásť s dieťaťom. Musí sa nielen nám ako rodičom páčiť ale musí aj spĺňať všetky potrebné funkcie .  Pri detskom nábytku potrebujete dostatok úložného priestoru. Veľkú komodu so šuplíkom alebo priestrannú vešiakovú skriňu .   V súčasnosti sa vyrábajú skrine, ktorých rozmery sú proporčne prispôsobené výške detí, takže bez problémov sami dosiahnu do poličiek. Dôležité sú úložné priestory na hračky. Odporúčame nájsť priamo výrobcu nábytku ktorý Vám výroby nábytok na mieru   Obľúbené sú šuplíky pod posteľou a rôzne vrecká. Ak Vám to miesto dovolí, tak je najlepšia samostatná skrinka, do ktorej umiestnite potrebné rôznofarebné boxy do ktorých by si dieťa malo hračky samo upratovať. Aj pojazdné farebné kontajnery sú fajn.

Detská posteľ

Detská posteľ je veľmi dôležitá pre správny vývoj dieťaťa. Jeho zdravý spánok je veľmi dôležitý pre pokojné snívanie .  Ďalšou zásadnou vecou je správne tvrdý matrac, aby sa dieťaťu nekrivila chrbtica. Pri výbere sa určite poraďte s odborníkmi. Nie je vhodný ani veľmi tvrdý ale ani mäkký .

Stôl a stoličky

Stôl by mal mať výškovo nastaviteľné nohy. Dnes už môžete kúpiť aj stoly s možnosťou naklápania pracovnej dosky do rôznych polôh. Doska stola by mala byť 70 cm široká, aby si o ňu dieťa mohlo oprieť oba lakte. Stolička by mala rásť s dieťaťom. Nutnosťou je operadlo a podrúčky. Otočné stoličky nie sú príliš vhodné, dieťa sa na nich otáča, rozptyľuje sa tým pri práci a kriví si chrbát. Kúpte dieťaťu do izby variabilný nábytok, ktorý môžete podľa potrieb prestavovať a upravovať. Nemusíte tak neustále kupovať nové kusy nábytku v súvislosti s rastom dieťaťa. 

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok