You Are Here: Home » Podlahy a schody » Dlažba

Dlažba

Dlažba

  

Vhodná kúpeľňová podlaha? Jedným slovom  dlažba.

 

Dokážete si vybrať vhodnú podlahu do kúpeľne? Nie? Tak si prečítajte nasledujúci článok, ktorý Vám pri výbere zaručene pomôže. Do kúpeľne je možné položiť akýkoľvek typ podlahy. Od laminátu, cez korok a linoleum, až po vinyl. Všetky tieto typy podláh majú svoje klady, aj zápory, ale mi sa dnes zameriame na klasiku medzi kúpeľňovými podlahami, na dlažbu.

Podlaha do kúpeľne

Na podlahu do kúpeľne sa kladú rôzne požiadavky. Mala by byť pevná, kvalitná, a odolná voči vlhkosti. Tieto vlastnosti na plnej čiare spĺňa klasická dlažba. Tento typ podlahy sa nachádza snáď v deviatich z desiatich kúpeľní. A prečo? Prečo je práve dlažba taká obľúbená, vyhľadávaná a využívaná? Pretože podlahové dlaždice sú pevné, vyrábajú sa v protišmykovej úprave, široká paleta vzorov a farieb poskytuje mnoho variácií.

Veľkoplošné dlaždice

Veľmi zaujímavo pôsobia veľkoplošné dlaždice s tými rozmerovo menšími. Takáto kombinácia dokáže podlahu oživiť a dodať jej šmrnc. Ak dávate palec hore aj extravagancii, využite na podlahu napríklad aj mozaiku. V kombinácií s veľkými dlaždicami vytvoríte zaujímavý vzhľad, ktorý sa Vám ani po čase neopozerá.

Tak aké sú hlavné výhody dlažby?

No predsa hygienickosť, jednoduchá údržba, dokonalé prevedenie, dlažbe nevadí ani para, ani voda a farebná rozmanitosť tiež nie je na zahodenie. Vyberiete si lesklú dlažbu? Alebo matnú? Ponuka je pestrá, preto len smelo do toho. Svetlá dlažba Vašu kúpeľňu opticky zväčší, tmavá dlažba jej dodá na elegancii.

Má dlažba aj svoje mínus.

Má. Ale toto mínus je možné jednoducho vyriešiť. Mnohým prekáža, že dlažby je na dotyk veľmi chladná. Ale tomu sa dá predísť podlahovým kúrením. Dlaždice da dokážu nahriať skutočne veľmi rýchlo.

 

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok