You Are Here: Home » Stavba » Rodinný dom » Dom vo svahu

Dom vo svahu

Dom vo svahu

Dom vo svahu

Postaviť dom vo svahu je pre mnohých ľudí snom. Veď práve tu sa vám ponúka nekonečný výhľad, úzky kontakt s prírodou a množstvo slnečného svetla. O výhodách, ktoré tento dom ponúka netreba veľa uvažovať. Ak ste aj vy nadšení z predstavy stavby domu vo svahu, mali by ste si starostlivo zvážiť všetky klady ako aj zápory.

Čo to vlastne dom vo svahu je

Prvým a najdôležitejším krokom je výber vhodného pozemku. Aj keď svah ponúka skutočne krásny výhľad, môže byť aj trochu zradný. Je potrebné poznať zloženie pôdy aby ste pri samotnej stavbe vedeli zvoliť správne zloženie stavebného materiálu. V prípade výskytu skál vás môžu prekvapiť nečakané výdavky na ich odstránenie ako aj časové predĺženie stavby. Je dôležité zistiť, či na danom pozemku nehrozia žiadne geologické riziká. Rovnako treba brať do úvahy, že sklon svahu nesmie isť do nebezpečnej zóny. Dom ako aj jeho majitelia musia byť dostatočne chránený proti tomuto riziku.

Dom vo svahu

Dom vo svahu

Pri plánovaní domu vo svahu je potrebné sa poradiť s odborníkom. To vám prinesie bližšie informácie o potencionálnej stavbe, charaktere domu ako aj o investíciách. Hovorí sa, že na každý pozemok sa dá postaviť dom. S tým sa nedá nesúhlasiť,  no v príde domu vo svahu nemôžete použiť katalógoví projekt. Tu musíte investovať a vybrať si architekta, ktorý vám presne podľa sklonu a dispozičných parametrov navrhne váš dom. Je to síce finančne trochu nákladnejšie, no v konečnom dôsledku budete mať jedinečný dom, ktorý bude spĺňať vaše požiadavky.

pohlad10

Je potrebné mať na pamäti rozloženie celkového domu na pozemku. Predísť zbytočným výkopom do zeme, kde normálnu izbu aj tak neumiestnite. Klaďte dôraz na výhľad, ktorý vám tento pozemok ponúka.

Aj keď je samotná stavba na dom vo svahu finančne a časovo náročnejšia, jej celková hodnota bude podstatne vyššia. Veď každý túži po domove s neuveriteľným výhľadom.

 

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok