You Are Here: Home » Interiér » Doplnky do bytu

Doplnky do bytu

Doplnky do bytu

 

Interiérové doplnky – kam s nimi?

Čo sa vlastne považuje za interiérové doplnky? Kam ich uložiť? Majú len dekoračné, alebo aj praktické vlastnosti? Sú vhodné do všetkých bytov, alebo domov? A ako si z veľkého počtu bytových doplnkov vybrať? Ak si aj Vy kladiete tieto otázky, prečítajte si nasledujúci článok a v bytových doplnkoch sa už jednoducho zorientuje.

 

Čo sú tie bytové doplnky?

Bytové doplnky sú predmety v domácnosti, ktorých primárnym účelom je doplniť celkový vzhľad interiéru. Pokojne ich môžeme rozdeliť na účelné doplnky a dekoračné interiérové doplnky. Medzi účelné, dalo by sa povedať aj praktické bytové doplnky radíme napríklad predeľovacie steny, paravány, vešiaky, police a poličky, odkladacie stoly, a samozrejme tiež všetky svietidlá a kvetinové stojany, a dokonca aj koberce. Všetky tieto bytové doplnky okrem pekného vzhľadu plnia aj praktický účel v našom interiéri.

Dekoračné bytové doplnky slúžia zvyčajne len ako bytová dekorácia. Pomáhajú vytvoriť v interiéri príjemnú domácku atmosféru. Niekto by o týchto doplnkoch mohol povedať, že ide len o zbytočnosti, na ktoré sadá prach. Ale bytové dekorácie dokážu spríjemniť celkový vzhľad miestnosti a dodať jej ten správny šmrnc. Ktoré bytové doplnky môžeme zaradiť medzi dekoračné? Sú to predovšetkým rôzne svietniky, sviečky, vázy, dekoračné dózy, ktoré na nič konkrétne nevyužívame, rôzne nástenné dekorácie, fotorámčeky, dekoračné drevené zvieratá, alebo porcelánové dekorácie.

Pri výbere bytových doplnkov pomaly, nezabúdajte, že menej nie niekedy viac. Nekupujte všetko, čo Vám padne do oka. Podľa štýlu zariadenia vo Vašej domácnosti si vyberte bytové doplnky, ktoré sa budú najlepšie  hodiť a v interiéri pekne vyniknú. Vyberte si len také bytové doplnky a dekorácie, ktoré izbu oživia a pomôžu vytvoriť príjemné prostredie, vhodné na bývanie.

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok