You Are Here: Home » Podlahy a schody » Drevená alebo laminátová podlaha ?

Drevená alebo laminátová podlaha ?

Drevená alebo laminátová podlaha ?

 

Drevo, či laminát? To je otázka…

a

Pri kupovaní podlahy najčastejšie zvažujeme dve varianty – a to drevenú podlahu a laminátovú podlahu. Obe druhy podláh majú svoje výhody a nevýhody, ktoré Vám práve v nasledujúcom článku ozrejmíme.

 

Drevené podlahy – luxus nadovšetko.

Ak túžite po skutočnom luxuse, tak práve drevené podlahy sú pre Vás ako stvorené. Veď drevo je jednoducho drevo. Je teplé, je pekné, je kúzelné a prináša do našich domovov závan prírody. Medzi hlavné pozitíva drevenej podlahy patrí skutočnosť, že ak ju po určitom čase prebrúsite, opäť vyzerá ako nová. Vďaka tomu vydrží podlaha z dreva slúžiť mnoho rokov. Drevená podlaha sa nenabája statickou energiou, tak sa na nej neusádza prach tak, ako na laminátovej. No nie je to úžasné? Ale… Vždy je tu nejaké ale. Drevené podlaha je drahá, cena môže aj niekoľko krát prevyšovať cenu podlahy laminátovej.

 

Laminát. No prečo nie?

Výhodou laminátových podláh je najmä fakt, že sa vyrábajú v rôznych dezénoch a odtieňoch. Môžete si vybrať podlahy od tých najsvetlejších, až po čiernu, s rôznymi vzormi dreva. Laminátová podlaha je lacnejšia než drevená, ale menej vydrží. Jej životnosť je 10 až 15 rokov, všetko však závisí od jej kvality, hrúbky, či jej využívania.

 

Ešte jedna možnosť. Korková podlaha.

Pružnosť, prírodný charakter a príjemný pocit tepla. To sú vlastnosti, vďaka ktorým sa korková podlaha vracia späť do našich domovov. Korková podlaha je pružná, má skvelé akustické vlastnosti a sú ekologické. Vynikajú pomerne dlhou životnosťou, sú lacné a ich položenie je časovo nenáročné.

 

Výber podlahy leží na pleciach každého majiteľa domu, alebo bytu. Keďže ide o niekoľkoročnú investíciu, je potrebné si svoje rozhodnutie o výbere náležite zvážiť.

 

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok