You Are Here: Home » Interiér » Drevené dvere

Drevené dvere

Drevené dvere

V každom z nás dvere evokujú vstup do priestoru. Či už je to dom, byt alebo kancelária sú nevyhnutnou súčasťou stavby. Väčšina dverí má svoje miesto ešte pred samotnou hrubou stavbou a musia byť špeciálne naprojektované architektom, aby mali svoje miesto. Či už sa jedná o bezpečnostné dvere, zádverie alebo vstupné dvere do jednotlivých bytov, je potrebné vyhradiť im priestor. V moderných stavbách je často využívaný hliník a plast ako hlavný materiál na výrobu týchto stavebných prvkov, no nesmieme zabúdať na prvé formy dverí, ktoré sa vyrábali z dreva.

Drevené dvere nepatria medzi najbezpečnejšie, ale sú ideálnym estetickým doplnením vášho domova. Drevo už po storočia patrí k obľúbeným výrobným materiálom a s použitím správnych technológií vieme zvýšiť jeho trvácnosť, ale aj odolnosť voči vlhkosti. Dvere by mali byť vyrábané z masívnych drevených dosiek vysušených za nízkej percentuálnej vlhkosti. Použitie takého dreva umožňuje dverám lepšie znášať vlhké a poveternostné podmienky, ako aj zabraňuje ich ohýbaniu. Drevo je využívané v závislosti od toho, čo si prajete. Všetko záleží od vášho rozpočtu a výrobnej náročnosti vzhľadom k tomu, čo požadujete. Všetky drevené dvere či už exteriérové alebo interiérové sú potreté špeciálnou vrstvou, ktorá zabraňuje najväčšiemu problému – vlhkosti.

Takto vyrobené dvere sú zárukou niekoľkoročnej kvality a výsledkom dlhoročných skúsenosti so spracovaním dreva. Dajte svojmu bývaniu priestor dýchať. Prineste do svojho bytu vônu dreva, ručne robenú prácu od stolára, ktorý sa svojmu remeslu rozumie. Svojou farebnosťou a štruktúrou sú ideálnym riešením pre vstup do bytov. Každý kus je originál vyrobený na mieru a vášmu bývaniu dodajú harmonickú atmosféru. Drevené dvere sú najlepšou voľbou pri výbere interiérových dverí, dverí do zrubov, chatiek alebo iných podobných stavieb, kde je použitý rovnaký materiál. V prípade, že sa neviete rozhodnúť medzi hliníkovými, plastovými a drevenými skúste porozmýšľať dlhšie, voľba je len na vás.

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok