You Are Here: Home » Kuchyňa » Drezy a batérie

Drezy a batérie

Drezy a batérie

Drezy a batérie výrazne dotvárajú dizajn kuchyne

Starú kuchyňu si nevymieňame za novú iba vtedy, keď už po užívateľskej stránke doslúžila. Je pre nás podstatné aj to, aby zodpovedala súčasným trendom v dizajnovom bývaní a mohli sme sa s ňou pred návštevou pochváliť. To už dávno neplatí len pre kuchynské skrinky a jedálenský nábytok, hoci sú najvýraznejšími prvkami tejto miestnosti. Všetky komponenty sú rovnako podstatné a spolu vytvárajú jednotný vzhľad kuchyne. Preto je dôležité všetko, od linky cez nábytok, doplnky, až po drezy a batérie.

Zadovážte si kvalitný kuchynský drez

Možno sa to na prvý pohľad nezdá, ale drez je v kuchyni jednou z najpodstatnejších častí vybavenia. Neustále sa používa, dostáva zabrať množstvom pretečenej vody, zvyškov jedla a chemikálií. Preto by mali byť kvalitné kuchynské drezy dostatočne odolné voči vonkajšiemu znehodnocovaniu. Z toho dôvodu sa vyrábajú hlavne nerezové s dlhou životnosťou. Ak máte väčšiu rodinu, pričom neuvažujete o umývačke riadua navyše ste skutoční kuchynskí fajnšmekri, ktorí veľa varia a zavárajú, pouvažujte o dvojitom dreze. Každý, kto ho má, si ho nevie vynachváliť. Má neoceniteľný prínos taktiež pri rodinných oslavách, sviatkoch a veľkých pohosteniach. V takomto prípade je podstatný aj priestor, kde sušíme čistý riad. Kuchynské drezy ho majú v rôznych rozmeroch, nepodceňujte jeho šírku a radšej uprednostnite priestornejší, aby ste to v budúcnosti neľutovali. Niekedy je tento priestor rozdelený po oboch stranách drezu, inokedy len na jednej strane. Je to len o tom, aké riešenie viac vyhovuje vám.

Keď si vyberiete možnosť dvojitého umývadla, nezabudnite, že potrebujete pohyblivú vodovodnú batériu, aby ste ju mohli používať v oboch umývadlách podľa potreby. Skvelú možnosť v takomto prípade predstavuje batéria so sprchou. Tá sa vyťahuje priamo z kohútika a jej výhodou je neporovnateľná mobilnosť oproti pevnej batérii.

Na farbe a povrchu záleží

Keď už hovoríme o dizajne kuchyne, nesmieme zabudnúť na to, že rovnako pri drezoch i batériách máte na výber obrovské množstvo farieb i materiálov. Dopasovať ich ku kuchynskej linke a jedálenskému nábytku nie je problém. Na výber máte z matného i lesklého vzhľadu, drsného i hladkého povrchu pri farebných variáciách ako sú biela, čierna, sivá, hnedá, piesková, vanilková a ďalšie. To platí rovnako pre drezy i batérie. Vždy sa predpokladá, že si vyberiete rovnaký povrch a vzhľad pre oba diely tak, aby spolu ladili. Tvoria predsa jeden celok vo vašej novej kuchyni. Tak vyberajte s rozumom, vkusom a tešte sa zo svojej novej kuchyne!

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok