You Are Here: Home » Kuchyňa » Efektívne prepojenie kuchyne a obývačky

Efektívne prepojenie kuchyne a obývačky

Efektívne prepojenie kuchyne a obývačky

Ako docieliť efektívne prepojenie kuchyne a obývačky?

Základom pri navrhovaní domu či bytu je tvorba jeho dispozície. Čoraz viac domácností sa rozhoduje pre moderné dispozičné riešenie prepojenia kuchyne a obývačky. To prináša mnohé výhody, no zároveň aj úskalia. Je potrebné všetko dokonale zladiť tak, aby v priestore nevznikol žiaden rušivý element a miestnostiam ostala ich pôvodná funkcia, ktorá musí byť aj napriek ich spojeniu oddelená. Ako teda zabezpečiť efektívne spojenie kuchyne a obývačky spolu do jedného celku?

Nesporné výhody tohto dispozičného riešenia

Človek je tvor spoločenský, a preto mu prepojenie kuchyne a obývačky ponúka výborné príležitosti byť v neustálom kontakte s ostatnými členmi rodiny. Ženy preto počas varenia nebudú izolované od zvyšku domácnosti a môžu počas neho jedným očkom kontrolovať deti pri hre či sledovaní televízie. Ak pripravujete občerstvenie pre návštevu, nemusíte ju už viac nechávať sedieť samú, ale cez kuchynský pult s ňou priamo komunikovať, zatiaľ čo vaši hostia pohodlne sedia na gauči v obývačke. Takto by sme mohli menovať množstvo ďalších predností tohto dispozičného riešenia, ktoré by vás určite presvedčili o tom, aby ste ho začlenili aj do svojho bývania.

Kuchyne_s_obyvackou_od_kuchyneprunus.sk

Návrh kuchyne s obývačkou zverte profesionálom

Profesionálom na grafický návrh kuchyne a obývačky v jednom je kuchynské štúdio Prunus. Žiadna vec nemá len svoju kladnú stránku, a to platí aj o spojení kuchyne s obývačkou. Pri zariaďovaní takéhoto priestoru musíte byť maximálne obozretní, aby všetko navzájom ladilo a nič výrazne nerušilo jednotný charakter obidvoch miestností. Je vhodné, ak je podlaha v kuchyni a obývačke skombinovaná v jednom tóne, prípadne v zaujímavom kontraste. Pri nábytku a doplnkoch je potrebné dodržať zásadu zladenia farieb a materiálov, inak by centrálna miestnosť pôsobila rušivým dojmom. Problémom môžu byť aj elektrické spotrebiče, ktoré musíte vyberať aj s ohľadom na ich hlučnosť. Návrh kuchyne s obývačkou je preto veľmi náročnou záležitosťou, ktorú by ste mali nechať odborníkom. Pretože len tí vám dokážu navrhnúť dômyselné riešenia, a to nielen interiérového zariadenia priestoru, ale napríklad aj jemného optického predelenia týchto dvoch pôvodne samostatných miestností.

 

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok