You Are Here: Home » Stavba » Krby a vykurovanie » Hľadám kvalitný krb !

Hľadám kvalitný krb !

Hľadám kvalitný krb !

 

Ako si vybrať dobrý krb?

 

Existuje už mnoho druhov krbov. Vybrať si z takej širokej ponuky môže byť pre mnohých ľudí značne komplikované. Tak ako vyberať? Aký krb sa hodí do modernej domácnosti? Ktoré krby sú najkvalitnejšie? Otvorené ohnisko, alebo krbová vložka? Je možné mať krb aj v byte? Ak si aj Vy lámete hlavu nad týmito otázkami, prečítajte si nasledujúci článok.

Krby a krbové vložky

Poznáme mnoho druhov krbov a krbových vložiek. Často sa hovorí o moderných krboch, kamenných krboch, kachľových peciach, teplovzdušných krboch, akumulačných krboch, krbových vložkách jednoplášťových, alebo dvojplášťových. Tu aspoň vidíte, že krby je možné rozdeliť podľa rôznych aspektov. Pri výbere krbov je možno dobré si nechať poradiť od odborníkov, ktorí dokážu určiť, ktorý z krbov bude pre Vašu domácnosť najvhodnejší.

 

V súčasnosti sú asi najviac obľúbené krby s krbovou vložkou a krbové kachle. Krbová vložka je zabudovaná do steny v miestnosti. Takto môže vniknúť klasický krb, alebo aj rohový krb. Krby sú obložené napríklad prírodným kameňom, dlaždicami, keramikou, alebo inými žiaruvzdornými materiálmi. Krbové kachle nie sú zabudované v stene, ale stoja voľne v priestore a na komín sú napojené dymovodom. Ak sa rozhodnete pre otvorené ohnisko, mali by ste vedieť, že účinnosť takéhoto krbu je niekoľkonásobne nižšia, ako to je u krbov s krbovou vložkou.

 

Aký je dobrý krb?

Určite ste čítali veľa definícií dobrého krbu. Tak aké vlastnosti by skutočne dobrý krb mal mať? Dobrý krb dokáže vyhriať celú miestnosť, ale zbytočne ju neprehrieva. Ohrieva miestnosť ešte aj po uhasení ohňa. Z dobrého krbu sa nedymí do miestnosti a vydrží slúžiť mnoho rokov.

  

 

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok