You Are Here: Home » Spálňa a obývačka » Obývacie steny » Hľadáte Obývacie steny?

Hľadáte Obývacie steny?

Hľadáte Obývacie steny?

 

Obývacia stena – laminát, drevovláknitá doska, alebo masív?

 

Obývacia stena spolu s pohovkou a konferenčným stolíkom tvorí základ obývacej izby. V obývačke každý trávi asi najviac času. Je to izba, do ktorej pozývame rodinu, priateľov, skrátka všetkých návštevníkov. Preto určite chceme, aby táto miestnosť vyzerala útulne, pekne a aby sa v nej všetci cítili príjemne. K docieleniu pohodovej atmosféry dopomôže aj vhodne zvolený nábytok.

Obývacia stena má spájať dokonalý dizajn s praktickosťou a funkčnosťou. Má poskytovať úložné priestory, dobre vyzerať a byť nenáročná na údržbu. Obývacie steny sa najčastejšie vyrábajú z lamina, z MDF dosiek, alebo z masívu.

Moderná komoda

Komody do obývačky

Lamino

Lamino, označované aj ako LTD sa používa na výrobu nábytku veľmi často. Veľkou výhodou je fakt, že ide o cenovo dostupný materiál a výrobky z neho nájdete skutočne všade. Lamino dosky sú dostatočne pevné a vyznačujú sa aj dlhou životnosťou, vďaka čomu Vám nábytok z tohto materiálu vydrží slúžiť pekných pár rokov. Ide o veľmi odolný výrobný materiál, ktorý sa jednoducho udržiava.

MDF

MDF dosky sú drevovláknité dosky, ktoré sa na výrobu obývacích stien, aj rôzneho iného nábytku používajú s veľkou obľubou. Dosky majú takmer homogénnu štruktúru, povrch dosiek sa upravuje napríklad frézovaním, alebo lakovaním, tieto dosky sú odolné voči vlhkosti a majú dlhú životnosť.

Drevená komoda

Drevená komoda

Drevený masív

Masív je z týchto materiálov najdrahší. Masív prináša do Vašej obývačky komfort a luxus o ktorý by sa nábytok z lamina, alebo MDF dosiek márne snažil. Na výrobu masívnych obývacích stien sa využíva len to najkvalitnejšie masívne drevo. Pôsobí veľmi nadčasovo a je stále in. Je možné si zaobstarať masívnu obývaciu stenu v prírodných odtieňoch dreva, alebo nechať namorením zmeniť odtieň podľa Vášho rozhodnutia.

 

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok