You Are Here: Home » Kuchyňa » Jedálenský stôl a stoličky – novinky 2019

Jedálenský stôl a stoličky – novinky 2019

Jedálenský stôl a stoličky – novinky 2019

Nenahraditeľným kusom nábytku je jedálenský stôl a stoličky

V moderných interiéroch prevláda trend prepojenia kuchyne, jedálne a obývačky. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo sa tak stalo? Už dlhé roky sa za srdce domácnosti nepovažuje obývačka so svojou sedacou súpravou, ale práve jedáleň so svojim jedálenským stolom a stoličkami. Práve na tomto mieste sa dokáže stretnúť celá rodina. Práve tu si spoločne zasadnete k spoločnému jedlu. Práve preto veľkú úlohu zohráva jedálenský stôl a stoličky.

Moderný stôl a stoličky do jedálne z masívu

Moderný stôl a stoličky do jedálne z masívu

Ako si vybrať jedálenské stoličky

Jedálenský stôl a stoličky sú v domácnosti veľmi využívaným kusom nábytku a tým pádom máme na ne nemalé požiadavky. Našťastie je ponuka stoličiek široká a zostavená tak, aby dokázala splniť priania aj tých najnáročnejších zákazníkov. Pri výbere jedálenskej stoličky je potrebné brať do úvahy niekoľko skutočností :

Stoličky podľa použitia

Prvým kritériom je to, či stoličku vyberáte do domácnosti alebo do reštauračných priestorov. Do domácnosti budete vyberať jedálenské stoličky podľa iných vami stanovených kritérií a zaručene budete brať do úvahy aj požiadavky ďalších členov rodiny. Do reštauračných priestorov si budete vyberať prevažne podľa dizajnu, nárokov na údržbu a ceny. V oboch prípadoch však budete klásť dôraz na kvalitu. To vám dokáže splniť jedine masívne drevo. Stoličky s drevenými nohami z dubového dreva vám budú zaručene slúžiť po desaťročia.

Stoličky podľa jedálenského stola

             Výška jedálenského stola rozhoduje pri výbere stoličiek. V niektorých interiéroch prechádza kuchynská linka v jednej rovine do jedálenského stola a tam je potrebné vybrať barové stoličky, poprípade jedálenské stoličky so zvýšeným sedom. Pri klasickom jedálenskom stole môžete vybrať bežnú výšku stoličiek a rozhodovať sa podľa dizajnu a veľkosti stola. Pri masívnych jedálenských stoloch môžete kombinovať akýkoľvek druh čalúnenia stoličiek ako aj dizajn. Či už si vyberiete klasické jedálenské stoličky alebo jedálenské kreslá s operadlom.

Stoličky ladiace s interiérom

             Pri výbere jedálenskej stoličky podľa celkového zariadenia interiéru si môžete vybrať z dvoch variant. Buď zladíte stoličky s ostatným nábytkom tak, aby pôsobili nenápadne. V tomto prípade uprednostňujte svetlé, krémové poprípade šedé odtiene. Druhým variantom je využiť jedálenskú stoličku ako dominantný prvok v miestnosti. Prvok, ktorý celý interiér presvieti a oživí.

Stoličky podľa módneho trendu

             Jedálenské stoličky sú nábytkom, ktorý jednoducho vymeníte. Môžete si tak vybrať podľa aktuálny módnych trendov a stoličky vymeniť ak bude v kurze iný dizajn. Dnes sú hitom žlté a horčicové farby. Bytový architekti odporúčajú taktiež zelené odtiene, ktoré pôsobia veľmi luxusne a elegantne. V interiéroch, ktoré ovládol minimalizmus, nájdeme predovšetkým stoličky v rôznych odtieňoch sivej. Od svetlejšieho prevedenia až po antracit.

Čistenie jedálenských stoličiek

Jedálenské stoličky do moderného interiéru musia spĺňať požiadavky jednoduchej údržby. Najrýchlejšie a najjednoduchšie očistíte celodrevenú masívnu stoličku, ale zaručene sa nemusíte obávať ani čistenia iných čalúnených stoličiek . V širokej ponuke sú k dispozícií modely s poťahom easy clean. Ako už samotný názov hovorí, čistenie je jednoduché a postačí vám k tomu obyčajná voda. Ostatné látky sú vyberané tak, aby boli zárukou jednoduchého čistenia. Pri použití mydla s pH0 dokážete odstrániť nečistoty v priebehu pár sekúnd. Koženú stoličku zase stačí iba jednoducho utrieť. Povrch nesmiete nikdy drhnúť. Na predĺženie životnosti môžete použiť špeciálne prípravky určené na ošetrenie kože

Hviezda jedálne, stolička Arosa Lara

Aj v bytovom dizajne sa nájdu kúsky, ktoré u zákazníkov vyhrávajú na plnej čiare. Jedným z nich je aj stolička Arosa Lara. A čím si zaslúžila toto prvenstvo? Odpovedí je niekoľko. Prvým veľkým plusom je jej ergonomické prevedenie. Je veľmi pohodlná aj po dlhom sedení. Celkovo je navrhnutá tak aby nezaberala veľa priestoru a súčasne neuberala na pohodlí pri jej užívaní. Tým si získava svojich priaznivcov v rôznych krajinách Európy. Nemusíte sa báť zadovážiť si ju do interiéru, kde sú malé deti. Stolička dokonale odoláva náročnému užívaniu a veľmi jednoducho sa čistí. Jej obľuba prinútila výrobcu, aby ju dodával aj v rôznych prevedeniach. Môžete ju nájsť dokonca aj v prevedení ako barovú stoličku. Jednoduchý a nadčasový dizajn, spolu s pohodlím pri užívaní. Na to stavil výrobca a trafil sa priamo do čierneho.

Siahnite po novinkách- Stolička York

Prevedenie jedálenských stoličiek sa stále zdokonaľuje a tak sa môžeme každý rok tešiť na nové kúsky alebo na nové prevedenie obľúbených kúskov. Novinkou  tohto roka je stolička York  so svojím nadčasovým dizajnom. Dokonale sa hodí do každého interiéru a je veľmi pohodlná. V ponuke ju nájdete v rôznych farebných prevedeniach. Obľuba týchto stoličiek rýchlo rastie a preto ju môžete zakúpiť aj samostatne ako aj v jedálenskom sete spolu s jedálenským stolom. Vďaka poťahovej látke easy clean si môžete dovoliť aj svetlú variantu do domácnosti s malými deťmi. Pri výrobe tejto stoličky bola hlavnou požiadavkou pohodlie pri jej užívaní. Stolička York je ergonomická, čalúnená látkou, ktorá je veľmi príjemná na dotyk.

Stolička york

Stolička york

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok