You Are Here: Home » Stavba » Krby a vykurovanie » Kamenné krby sú späť!

Kamenné krby sú späť!

Kamenné krby sú späť!

Aký materiál je vhodný na stavbu krbu

Ak sa pýtate, aký materiál je na výstavbu krbu najvhodnejší, tak my Vám radi odpovieme. Je to kameň. Kameň, ako stavebný materiál, ľudia využívali už od nepamäti, tak prečo ho neužiť aj v súčasnej dobe? Kameň sa do interiérov skutočne veľmi hodí, dodáva im tú pravú vážnosť.

Mnoho ľudí si pri slovnom spojení „kamenný krb“ predstaví skôr exteriérový kamenný krb na záhrade. Ale dnes je už možné osadiť krásny krb z kameňa hravo aj do interiéru. A tu už ani nezáleží na tom, či je Váš dom zariadený v modernom, klasickom, alebo hoci aj rustikálnom štýle. Kamenný krb zapadne do každej domácnosti.

Výhoda krbov

Hlavnou výhodou krbov je to, že dokážu vytvoriť čarovnú a neopakovateľnú atmosféru. U kamenných krbov to dokonca platí dvojnásobne. Kamenná krby pôsobia na každého človeka veľmi domácky a v izbe, v ktorej horí oheň v krbe je veľmi príjemné si posedieť, alebo oddýchnuť.

Kameň na krb

Kameň je vhodný na výstavbu otvorených krbov, alebo krbov s presklenými dvierkami. Ak chcete využiť pri výstavbe krbu krbovú vložku, kameň je veľmi vhodným materiálom na krbové obloženie. Teplota v krbe dosahuje vysoké hodnoty, preto je na výstavbu, alebo obloženie nutné použiť len tie najlepšie a najkvalitnejšie materiály.

Kamenné krby

Kamenné krby, okrem toho, že vyzerajú veľmi pekne, sa vyznačujú aj inými zaujímavými vlastnosťami. Kameň dokáže akumulovať teplo, krb z kameňa dokáže hriať ešte dlho po vyhasnutí ohňa, je žiaruvzdorný, pevný, a aj po mnohých rokoch sa nestráca jeho krása a neubúda ani na kvalite.

 

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok