You Are Here: Home » Nehnuteľnosti » Katalógové domy na kľúč

Katalógové domy na kľúč

Katalógové domy na kľúč

Prečo sa oplatia katalógové domy na kľúč?

Rozhodli ste sa presťahovať a túžite po vlastnom dome, no nevyznáte sa v stavebníckych činnostiach alebo jednoducho nemáte čas zaoberať sa stavbou domu? Tak namiesto toho, aby ste rekonštruovali nejaký starý či trápili sa stavbou nového, môžete siahnuť po ďalšej možnosti – katalógové domy na kľúč.

Čo znamená pojem „na kľúč“?

Môže sa stať, že si pod týmto slovným spojením predstavíte  niečo iné ako staviteľ, do ktorého rúk zveríte svoj budúci domov. Ešte pred definitívnym zadaním projektu by ste si mali oba názory zosúladiť a hneď aj spečatiť podpismi. Mnohokrát sa za týmto pojmom skrýva menej, ako by ste čakali.

Projekt domu na kľúč by mal byť čo najpodrobnejší. Nezabudnite preskúmať aj predložený rozpočet. Tieto dokumenty vám prezradia, v akej fáze sa váš dom na kľúč dokončí. Záleží však aj na tom, ako sa v konečnom dôsledku dohodnete so staviteľom.

Ako je to s interiérom?

Predstavili ste si pod pojmom na kľúč dom, ku ktorému len dostanete kľúč, odomknete ho a môžete rovno bývať? Aj to je možné, no vtedy treba zvážiť rôzne s tým súvisiace otázky. Ide predovšetkým o serióznosť staviteľa. Treba vtedy dbať na to, aby vám nemontovali nekvalitné značky, na ktorých síce na začiatku ušetríte, no po pár rokoch vás čaká sklamanie. Preto je namieste poradiť sa s odborníkom, ktorý vám povie čosi viac o použitom materiáli a cene vykonanej práce.

Katalógové domy potrebujú vhodný pozemok

Dôležitá otázka sa týka aj vlastníctva parcely. Máte svoju alebo si ju kupujete spolu s domom na kľúč? Ak si kupujete katalógový dom na kľúč na vlastný pozemok, uistite sa, že vami vybraný dom sa na daný pozemok hodí rozmerovo. Zároveň by však mal zapadnúť aj do štýlu lokality z urbanistického hľadiska.

 

Foto: Bigstockphoto

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok