You Are Here: Home » Interiér » Klimatizacia do bytu

Klimatizacia do bytu

Klimatizacia do bytu

Akú klimatizáciu si vybrať do bytu?

Riešite už čo s letnými teplotami v prehriatom byte? O chvíľu začnú horúce mesiace a v panelákoch bude na nevydržanie. Vyriešte tento problém montážou klimatizácie a leto si budete opäť užívať.

Záleží od plochy chladenia

Pri výbere klimatizácie rozhoduje, či chcete chladiť jednu miestnosť, alebo celý byt. Ľudia, čo nebývajú celé dni doma, potrebujú klimatizáciu iba do spálne, aby sa im dobre v noci spalo. Prípadne, ak majú malé deti, chcú klimatizáciu do ich izby na ochranu pred horúčavami.

Veľmi podstatná je aj veľkosť izby, jej orientácia a materiál, z ktorého je budova postavená. Vplýva to na následnú montáž aj účinnosť klimatizácie. Možno vás to prekvapí, ale odborník sa vás opýta aj na veľkosť okien a či je dom zateplený. Veľkosť chladenej plochy sa odrazí aj na cene klimatizačnej jednotky. Tá sa zvyšuje aj so zvýšenou výbavou zariadenia.

Inštalovanie klimatizačnej jednotky

Odborník vám položí mnoho otázok. Podstatné pre montáž klimatizácie je aj to, kde má byť v miestnosti vnútorná jednotka namontovaná. Prúd vzduchu musí totiž smerovať na ľudí, ale zároveň byť schopný ochladiť celú miestnosť. Toto sami nevymyslíte a vôbec nebudete vedieť, na čo všetko máte pri kúpe pamätať. Predajca klimatizácie na toto dávno myslí a správne vás nasmeruje. Bude sa hľadať aj miesto pre montáž vonkajšej klimatizačnej jednotky, prívod elektriky, vývod kondenzovanej vody a ďalšie dôležité aspekty.

Pre vás bude podstatné, akú ju ovládať. Dá sa to manuálne, diaľkovo, s pamäťou, alebo aj vzdialene – teda cez internet.Predstavte si, že pol hodinu pred príchodom z práce zapnete na diaľku klimatizáciu a prídete do príjemne vychladeného bytu. Úžasné!

Vyberte si spoľahlivú značku klimatizácie

Svet klimatizácií je u nás pre bežných ľudí ešte málo známy. Pred kúpou pravdepodobne veľa o klimatizácii neviete, takže si musíte dať dobrý pozor na to, čo kupujete. Urobte si prieskum: medzi známymi, čo už chladenie vzduchu doma majú, na internete a aj v predajniach. Náš tip je rokmi overená značka klimatizácií Daikin. Ide o japonskú kvalitu, ktorá sa k nám dováža už pár rokov a slovenské firmy s ňou majú dobré skúsenosti. „Sú vysoko variabilné, hodia sa do domácností, administratívnych budov, ale aj veľkých obchodných priestorov“, hovorí pán Žiačik zo spoločnosti M-M KLIMA, ktorá Daikin klimatizácie u nás predáva a montuje.

Dobrá klimatizácia sa vám postará o príjemné leto, nech už bývate v dome či v byte. Už teraz je čas sa po nej obzerať.

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok