You Are Here: Home » Stavba » Krby a vykurovanie » Krb a teplo domova

Krb a teplo domova

Krb a teplo domova

Krbové diela realizujem firma Palomino po celom území Slovenska.

Ak ste milovníkom relaxu, určite vám odporúčame kvalitný krb, ktorý nie je len zdrojom tepla ale veľa krát aj balzamom na dušu  . Mnohí sa do kľudneho prostredia utiekajú  v zime a vtedy je vítaným spoločníkom teplo, napríklad z kozuba či pece.  Krb musí spĺňať prísne kritéria a nesmie byť len pekný ale musí byť hlavne funkčný .

Mnohý z nás sa už od dávnych čias snažia spútať oheň vo svojom príbytku. Práve týmto spôsobom vznikli aj prvé krby. Aj keď v tom čase názov “krby” bol pomerne odvážny. Postupom času sa však krby stávali dokonalou súčasťou domácností a svoje miesto v top priečkach si stále viac a viac upevňujú.

Pri výbere krbu je veľmi dôležité si zodpovedať otázky napríklad koľko izieb budete chcieť vykúriť, kam svoj budúci krb túžite umiestniť a samozrejme aj typ paliva, ktoré budete používať. Stavbu, respektíve projektovanie krbu je veľmi dobré navrhnúť už pri samotnej stavbe vášho domu, čo však nie je podmienkou.

Pre kvalitné vykúrenie celého domu je vhodné umiestniť krb do centrálnej miestnosti, z ktorej následne vedú prieduchy. Dôležitou časťou krbu je krbová vložka. Práve tá ovplyvňuje celkový objem vášho krbu a vďaka kvalitným materiálom zabezpečuje skutočnú kvalitu a dlho trvácnosť vášho krbu. Neodmysliteľnou časťou krbovej vložky je aj jej presklená časť, ktorá udržuje dym a popolček vo vnútri. Vám tak nič nebráni si skutočne vychutnať pohodlné posedenie pri praskajúcom ohni.

Pokiaľ si však myslíte, že na krb nemáte nárok lebo bývate v byte tak ste na omyle. Postupným vývojom prišiel na trh krb, ktorého palivom je bio alkohol. Práve vďaka tomu si môžete vychutnať ohník aj priamo vo vašom byte. Bio krb si nevyžaduje komín a spaľovaním bio alkoholu neuvoľňuje žiadny zápach, dym a ani popolček. Vďaka tomu si tak budete môcť vychutnať príjemný relax. Pokiaľ však túžite mať krb, ktorý by tvoril prevažne estetickú funkciu, v tom prípade je ďalším riešením aj elektrický krb. Ten však skutočne plní prevažne funkciu efektu a vykúriť dokáže len jedinú izbu.

Vyberte si aj vy zo širokej ponuky svoj krb, krbovú vložku, ktorá dokonale upevní teplo vášho domova. Zrelaxujte aj svoje telo a hlavne myseľ pohľadom na tancujúci ohník priamo v pohodlí vášho domova.

 

 

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok