You Are Here: Home » Stavba » Krby a vykurovanie » Krby na kľúč

Krby na kľúč

Krby na kľúč

Tu nájdete poriadny krb

Patríte aj vy k milovníkom, ktorý radi trávia čas pri krbe? Ak ste odpovedali pozitívne verte tomu, že patríte do 77 percent ľudí, ktorý jednoznačne chcú mať vo svojej obývačke krb.
Chcieť však nestačí. Ako si správne vybrať?

Interiérový krb predstavuje technológiu, ktorá sa datuje už od stredoveku, kedy slúžil predovšetkým na zahriatie. Dnes však niektoré krby predstavujú viac estetickú hodnotu ako účel vykurovania. Hovoríme o krboch ako otvorených ohniskách. Samotný B. Franklin dokonca upozornil na dôležitý fakt a to, že teplo, ktoré sa uvoľní rovno uniká do komína. Okrem tohto nežiaduceho úniku tepla je potrebné riešiť aj ďalší detail a to sú chemické spaliny, ktoré môžu v prípade otvorených ohnísk unikať rovno do vášho interiéru.

Krbové vložky ponúkajú lepší dizajn, bezpečnú prevádzku a súčasne zamedzujú úniku spalín do vášho interiéru. Krbové vložky sa umiestňujú do krbu v stene, ktorý je postavený z nehorľavých materiálov. Samotné ohnisko je pred interiérom chránené sklom takže vám nič nebráni vychutnávať si teplo a praskot ohňa bez nežiaduceho dymu. Veľmi dôležité je aj správne napojenie krbu na komín, práve tak dokážete odvádzať spaliny a dym. Pomocou vhodne rozmiestnených prieduchov môžete vykurovať vami zvolené izby.

Veľkou zaujímavosťou sú aj Kanadské krby. Ich výhodou je skutočne minimálne prikladanie dreva a samozrejme aj nízky únik emisií do ovzdušia. Tieto Kanadské krby ponúkajú verzie už spomínaných kanadských krbových vložiek alebo vkusných kanadských kachlí. Kanadské kachle sú vhodné do otvorených priestorov, kde sa teplo ďalej samovoľne šíry pomocou ventilátora.

Avšak vykurovanie drevom v súčasnosti nie je jedinou možnosťou. Moderné krby založené na spaľovaní biopaliva čiže alkoholu sú modernou náhradou tradičných krbov. V tomto prípade je jednoznačne nižšia hodnota úniku spalín do ovzdušia a súčasne sa produkuje aj menej dymu. Nevýhodou sú však jeho prevádzkové náklady.

Neváhajte preto ani vy a vyberte svoj krb kde budete tráviť príjemné chladné večery so svojimi blízkymi. Oslovte odborníka a ten vám poradí krb šitý na mieru.

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok