You Are Here: Home » Kuchyňa » Kuchyne

Kuchyne

Kuchyne

Kuchyne

Pod slovíčkom kuchyne si každý predstaví miesto kde sa pripravujú jedlá pre iného znamená miesto stretnutia s rodinou a s priateľmi, kde trávia spoločné chvíle. Ako taká kuchyňa by mala vyzerať aby varenie bolo radosťou?

Veľmi dôležitou časťou kuchyne je kuchynská linka. Tá sa postupným vývojom dokázala prispôsobiť každej gazdinej a súčasne tvoriť veľmi estetický a luxusný doplnok kuchyne. V dnešnej dobe sa používa skutočne veľa druhou materiálov pre výrobu elegantnej kuchynskej linky. Vybrať si môžete buď čisto drevené kuchynské linky, kuchynské linky z drevotriesky alebo aj kombinácií týchto materiálov. Samozrejme nezaostávajú ani kuchynské linky v kombinácií s nerezom alebo aj kameňom, práve tie sa tešia čím ďalej tým väčšej obľube.

Návrh kuchyne

Návrh kuchyne

Dôležitá je výška pracovnej dosky kuchyne, štandardne 86-87 cm. V prípade, že domáce gazdiné sú  vyššej postavy je nutné výšku upraviť tak aby ergonomicky spĺňala všetky predpoklady pohodlia. Dĺžka pracovnej dosky, ktorá slúži ako prípravné centrum by mala byť široká 80 cm a chladničku na uskladnenie potravín by mala mať gazdiná po ruke.

Hitom luxusných kuchýň sú vstavané spotrebiče, ktorým velí vstavaná varná doska a rúra. Z celkového ergonomického hľadiska a pre väčšie pohodlie je umiestnenie rúry do výšky očí. V dnešnej modernej a uponáhľanej dobe už do kuchyne tradične patrí aj umývačka riadu. Tú treba umiestniť do blízkosti kuchynského dresu. Podľa možnosti a riešenia kuchynskej linky moderným trendom je zabudovať aj mikrovlnnú rúru.

Pre rozumné narábanie s priestorom malej kuchyne je veľmi dôležité aj kvalitné osvetlenie. Častokrát sa odporúča práve centrálne osvetlenie, ktoré dokáže dokonale presvetliť každý kút miestnosti. V prípade, že je potrebné viac svetla tak je možné aj osvetliť pracovnú plochu zo spodnej strany horných skriniek. V tomto prípade by však svetlo nemalo  vrhať tiene ani dokonca ani oslňovať. Tak si budeme môcť byť istý, že každý centimeter priestoru bude využitý naozaj rozumne, prakticky a účelne.

Doplňte svoj domov o elegantnú kuchyňu a doprajte si aj pri varení pocit luxusu. Kuchyňa je základ .

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok