You Are Here: Home » Stavba » Kúpeľňový nábytok

Kúpeľňový nábytok

Kúpeľňový nábytok

Kúpeľňa je zrejme najfrekventovanejšia miestnosť u vás doma. Kvalitne a v plnej miere ju využívate vy, váš partner a deti. Práve preto zariadenie kúpeľne musí zodpovedať potrebám každého jedného člena domácnosti aby si každý vedel prísť na svoje. Aby každý mal potrebný úložný priestor a rovnako aby boli veci uložené v dostupnej výške každého člena.Nábytok do kúpelne

Jedným z dôležitých doplnkov kúpeľne je aj kúpeľňový nábytok. Práve ten musí byť riešený veľmi šikovne, elegantne a súčasne musí poskytovať dostatok úložného priestoru.

Okrem dostatočného úložného priestoru je veľmi dôležité aby svojim opracovaním odolával zvýšenej vlhkosti, ktorá sa v kúpeľni pravidelne vyskytuje. Je veľa druhov materiálu, ktoré sa na výrobu kúpeľňového nábytku používajú. Medzi najznámejšie patria laminátová drevotrieska, plast, sklo, kameň a dokonca sa stretávame aj s nábytkom z masívu. Presne podľa použitého materiálu sa následne odvíja aj celková cena. Medzi cenovo dostupnejšie patrí laminátová drevotrieska, ktorá je ošetrená lesklým lakom a naopak medzi drahšie patrí kúpeľňový nábytok z masívneho dreva. Ten aby odolával vyššej vlhkosti sa musí vyrábať z vysokokvalitného exotického dreva ako je teak, zebrano, makassor a podobne. Pokiaľ však túžite po drevinách, ktoré nemajú exotický pôvod ako napríklad orech, čerešňa alebo aj dub, tak tieto dreviny musia byť ošetrené vode odolnými lakmi pre zachovanie si pôvodného dizajnu a sfarbenia.

Rovnako známym materiálom je aj kameň, ktorý vytvára takzvaný murovaný nábytok. Pri kameni sa nemusíte obávať, že váš kúpeľňový nábytok stratí svoj pôvodný dizajn. Avšak tento murovaný nábytok nie je mobilný, takže všetky detaily týkajúce sa dizajnu, úložného priestoru a umiestnenia si musíte vopred dôkladne premyslieť a naplánovať.

Výberu kúpeľňového nábytku je potrebné venovať dostatok času, keďže práve ten budú bez rozdielu používať všetci členovia domácnosti. Zmeňte svoju kúpeľňu a doprajte si nábytok, ktorý bude plne vyhovovať vám a vašim blízkym.

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok