You Are Here: Home » Interiér » Osvetlenie » Kvalitné Lampy a svetlá

Kvalitné Lampy a svetlá

Kvalitné Lampy a svetlá

Riadiť sa podľa nových trendov, alebo staviť na klasiku v osvetlení?

Áno, vieme, že pri výbere osvetlenia je dôležitý výkon, životnosť, dokonca aj cena, ale veľký vplyv na naše rozhodnutie má častokrát aj celkový dizajn. V interiérovej oblasti sa menia trendy neuveriteľne rýchlo a tak to aj pri svietidlách. Ak ste si už premysleli, na aký účel budete svietidlo využívať, je potrebné pristúpiť k ďalšiemu kroku. A tým je zvoliť si svietidlo, ktoré dizajnovo zapadne do Vášho bývania.

Osvetlenie a svietidlá

Ak sa povie osvetlenie, každý z nás si predstaví niečo iné, pretože svietidlá sa vyrábajú v rôznych vyhotoveniach. V ponuke sú lustre, stojace lampy, nástenné svietidlá, známe je tiež bodové osvetlenie, pásové svietidlá a tiež aj malé lampy na nočné stolíky, alebo pracovné stoly. Ale prečo je práve dizajn taký dôležitý? Pretože všetci chceme, aby celkový dojem z nášho bývania pôsobil na každého príjemne. Je potrebné si vybrať také osvetlenie, ktoré sa do Vášho bytu, alebo domu bude skutočne hodiť. Štýl, dizajn a vyhotovenie osvetlení je rôzne, trhy ponúkajú širokú paletu svietidiel od tých klasických, cez moderné, až po stále veľmi obľúbený retro dizajn.

Lustre

A čo v súčasnej dobe medzi svietidlami letí? Opäť sa vrátili do módy lustre, samozrejme v nových a krajších dizajnoch. Tak, ako pred pár rokmi bolo hitom bodové osvetlenie, dnes sa opäť vraciame do minulosti a s obľubou nakupujeme svietidlá, ktoré u nás navodzujú nostalgické spomienky. Ale veď prečo nie? Veľmi v kurze sú aj dekoratívne svetelné objekty a predmety, ktoré vedia navodiť tú správnu atmosféru. Taktiež aj lepiace svetelné pásy, ktoré dokážu podčiarknuť moderný dizajn Vášho bytu.

Ak si už zaobstarávate nové svietidlá, uprednostníte kvalitu pred cenou. Bezpečnosť je veľmi dôležitá, preto pri inštalácií a používaní svietidiel dávajte veľký pozor, aby nedošlo k nehode.

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok