You Are Here: Home » Nábytok » Drevený nábytok

Drevený nábytok

Drevený nábytok

Spravte zo svojej záhrady obývateľný priestor.

Umiestniť nábytok do záhrad a na terasy je veľmi praktickým využitím voľného priestoru. Počas letných mesiacov trávime veľa voľného času vonku na čerstvom vzduchu, preto je dobré ak je naša záhrada obývateľná. V praxi to znamená asi toľko, že na záhrade by mal byť umiestnený kvalitný, najlepšie masívny záhradný nábytok, ktorý bude účelný, praktický, a ktorý bude už na prvý pohľad dobre vyzerať.

Výber materiálu.

Záhradný nábytok sa vyrába z rôznych materiálov. Medzi najznámejšie druhy záhradného nábytku patrí kovový záhradný nábytok, záhradný nábytok z ratanu a masívny záhradný nábytok. Na záhradu sa však najviac hodí nábytok z masívneho dreva, pretože masív je prírodným materiálom.
U nás sa najčastejšie vyrába záhradný nábytok z dubového, smrekového, alebo borovicového dreva. Drevo na výrobu záhradného nábytku musí byť pevné, tvrdé a povrchovo dobre ošetrené, aby dokázalo odolať aj poveternostným podmienkam.
V súčasnosti je veľmi obľúbený aj záhradný nábytok z exotických drevín. Najčastejšie využívanou exotickou drevinou je teak. Teak je pevný, odolný a pri správnej starostlivosti Vám môže teakový záhradný nábytok slúžiť aj niekoľko desiatok rokov. Na uchovanie vzhľadu je dobré teakový nábytok ošetrovať teakovým olejom.

Relax v záhrade

Všetci vieme, že záhrada je miestom odpočinku a relaxu, kde sa stretávame s rodinou a priateľmi. Tomuto faktu musí zodpovedať aj výber nábytku. Nikdy si nevyberajte záhradný nábytok len podľa ceny, pretože záhradný nábytok musí byť kvalitný a odolný. U nekvalitného nábytku môže veľmi jednoducho dôjsť k jeho poškodeniu. Záhradný nábytok však musí lahodiť aj oku, preto je dôležité aj dizajnové vypracovanie.

Prečo si vybrať práve drevený nábytok?

Drevený nábytok, alebo nábytok z masívu predstavuje nestarnúci trend pri zariaďovaní interiéru. V minulosti bol každý kus nábytku zhotovený z dreva a ani v súčasnej dobe sa lepší materiál ako masív na výrobu nábytku nevyužíva. Masívne drevo je na výrobu akéhokoľvek nábytku ako stvorené, či už ide o nábytok do interiéru, záhradný nábytok, alebo nábytok na terasu. Mnoho výrobcov, ktorí vyrábajú svoj nábytok z masívu poskytujú aj možnosť výroby nábytku na mieru.

Prečo si zvoliť práve drevený nábytok a zariadiť si ním svoje bývanie?

Pretože masív ponúka neuveriteľne mnoho výhod oproti iným výrobným materiálom. Masívne drevo je prírodný materiál a práve preto je na výrobu nábytku veľmi vhodné. Masív je zdravý materiál na rozdiel od drevotriesky, z ktorej sa počas rokov uvoľňujú škodlivé toxické látky. Výhodou masívu je aj jeho prirodzený krásny vzhľad. Kresba dreva je vždy iná a práve preto je každý kus nábytku z masívneho dreva originálom.
Výhodou masívu je aj jednoduchá zmena farby nábytku. Ak sa Vám nepozdáva prirodzená farba dreva, môžete si vybrať nábytok, ktorý je namorený, vďaka čomu sa zmení jeho farba. Povrch dreveného nábytku je vždy ošetrený lakom, alebo prírodným voskom, čím sa len zvýrazní a zlepší jeho vzhľad. Za veľké pozitívum dreveného nábytku sa považuje aj skutočnosť, že je veľmi jednoduché poškodený nábytok opraviť. Menšie škrabance na nábytku stačí prebrúsiť a prelakovať. Nábytok bude opäť ako nový.

Nábytok z masívu

Z masívu sa vyrábajú všetky kusy nábytku, ktorými je možné si zariadiť kompletne celý interiér. Potrebujete vitríny do obývačky, jedálenskú súpravu do jedálne, alebo skrine, či manželské postele do spálni? Tak neváhajte a vyberte si z masívneho nábytku a svoj výber určite nikdy neoľutujete. Masívnym nábytkom si možno jednoducho zariadiť celý dom, alebo byt a pri zvolení kvalitného dreveného nábytku to bude celoživotná investícia. Skrátka masívny nábytok vydrží slúžiť celé desaťročia.

Náš tip manželské postele z masívu – dlhoročná tradícia výroby .

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok