You Are Here: Home » Spálňa a obývačka » Manželské postele » Manželské postele

Manželské postele

Manželské postele

Manželské postele

Človek akosi automaticky po vyletení z rodičovského hniezda po čase zakotví v manželskom prístave.

K manželstvu patria okrem radostí, starostí a bežných potešení aj veci hmatateľné, ktorým rokmi prischol práve prívlastok „manželský, manželská, manželské“.

Asi „najmanželskejšou“ vecou v živote dvoch ľudí (a nemusia byť pritom ani manželmi) je manželská posteľ.

Aké sú súčasné manželské postele? Ako si ich predstavujete vy a čo všetko o nich môžete vedieť?

Manželské postele patria k prvým väčším kúpam, a to mnohokrát tak v mierke centimetroch ako aj peňazí.

Kedysi naše staré-prastaré mamy a otcovia spávali v mohutných drevených posteliach, pod veľkými páperovými perinami, a to nemuseli patriť ani k šľachte.

Tieto postele boli zväčša na celý život. Kvalitné drevo zabezpečilo pevnosť a stabilitu po dlhé roky a pokiaľ ich nezničili nepriaznivé okolnosti, čas sa ich dotkol takmer minimálne.

Súčasné manželské postele sú na tom úplne inak. V obchodoch nájdete ľahkú a lacnú drevotriesku na pohľad s pekným dizajnom. Prečo to teda nekúpiť?

Pretože drevotrieska nemá vlastnosti dreveného masívu. Nezaručí vám svoju maximálnu životnosť, pevnosť ani stabilitu. Drevotrieska býva tiež lakovaná, vďaka čomu vypúšťa do ovzdušia škodlivý formaldehyd. Jej povrch je náchylnejší na škrabance aj na samotné zničenie, či už rozlomením roštov alebo samotným prepadnutím.

Pri kúpe manželskej postele sa preto rozhliadnite po kvalite a dlhoročnej životnosti, ktorú vám ponúkajú práve manželské postele z dreveného masívu. Aby ste čo to pri kúpe postele z masívu aj ušetrili, obráťte sa priamo na výrobcov nábytku, ktorí zvyknú mávať výrazne nižšie ceny, než veľkoobchodní predajcovia.

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok