You Are Here: Home » Spálňa a obývačka » Manželské postele » Manželské postele drevené

Manželské postele drevené

Manželské postele drevené

Manželské postele

Ľahnúť si a snívať. Ľahnúť si a oddychovať. Ľahnúť si a relaxovať… Ale len tak hocikde a na hocičom si oddych v polohe ležmo nevychutnáte. Pri výbere manželskej postele preto myslite aj na to, že manželské postele patria k tým druhom nábytku, ktoré zvyčajne ostávajú ľuďom už na celý život. Ich výber a kúpu preto v žiadnom prípade nepodceňujte. Predstavíme vám dva základné body, ktorých sa pri kúpe manželskej postele musíte bezpodmienečne pridržiavať. Ide o základné kritéria vďaka ktorým sa vám podarí kúpa manželskej postele bez zbytočných stresov a nedorozumení.

Manželská posteľ z masívu

Manželská posteľ z masívu

Materiál – na výber správneho materiálu ešte stále mnohí z nás zabúdajú. Naši starí rodičia dobre vedeli, že skutočnú kvalitu v súlade so zdravím a prírodou im dokáže poskytnúť iba drevený masív. S príchodom lacných kusov nábytku vyrobených z chémiou napustenej drevotriesky sa však spustil akýsi boom a ľudia viac začali prihliadať na cenu, než na kvalitu. Našťastie v dnešnej dobe sa opäť masív začína vracať do našich domácností a ľudí opätovne presvedčuje o svojich jedinečných schopnostiach. Masívu konkuruje ale aj kov a koža, z ktorých nájdete vyrobené manželské postele v rôznych štýloch, či farebných a designových prevedeniach. Oproti masívu však budú mať vždy jednu veľkú nevýhodu – nie sú čisto prírodné! Rozmery – keď už máte konečne vybratý materiál vašej budúcej postele, je čas dohodnúť sa s partnerom na rozmeroch.

Ak je vaša spálňa priestorovo veľkorysá, môžete zvažovať viaceré rozmerové prevedenia manželských postelí. Pri menších spálňach je tak výber o niečo jednoduchší. Medzi najčastejšie kupované postele patria z hľadiska rozmerov manželské postele veľkosti 180×200, prípadne 160×200. Na postele o veľkosti 140×200 sa síce dvaja ľudia zmestia, avšak v prípade, že je partner / partnerka vyšší, bude to na úkor pohodlia. Pri rozmeroch postele je tiež dobré myslieť na budúcnosť a uvedomiť si, že o pár rôčkov môžete túto posteľ okupovať viacerí – vy a vaše deťúrence.

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok