You Are Here: Home » Interiér » Moderné záclony

Moderné záclony

Moderné záclony

Moderné záclony dodajú vašim oknám  nový rozmer

Izba bez textílií pôsobí chladne a neobývane. Dekoratívne textílie sú súčasťou všetkých trendových interiérov. Vdychujú im štýlovosť a šmrnc. Vďaka tomu pôsobí miestnosť útulne, harmonicky a láka návštevníkov. Odráža vkus majiteľa a preto je dobré dať si na nej záležať. Textilné poťahy sa v príbytkoch nachádzajú na množstve predmetov, v našich končinách sú však dodnes najobľúbenejšie doplnkové textílie záclony a závesy.

Záclony sú moderné aj v dnešných časoch

Kedysi sa žiadna domácnosť nezaobišla bez záclon a závesov na oknách. Boli nie len dekoratívnymi prvkami v miestnosti, ale ich prvotnou funkciou bolo zabrániť priepustnosti okien tak, aby ľudia z ulice nevideli do vnútra izby. Obzvlášť vo večerných hodinách, keď sa v dome svietilo. Neskôr ich nahradili žalúzie, či už vonkajšie alebo vnútorné, a zmysel záclon a závesov pomaly mizol. Preto sa čoraz viac vytrácali z našich okien. Dnes však zažívajú malú renesanciu. Ľudia pochopili hlavne ich dekoratívny prínos v miestnosti, takže znovu objavujú ich krásu. Keď sa pozriete na ponuku moderných záclon od renomovaných výrobcov, úplne prepadnete ich čaru. Utkané z jemných priesvitných materiálov, tiahnuce sa po výške steny, decentne zakrývajúce okná. Záclony sú nenápadné, a predsa výrazné dekoratívne prvky domova, ktoré stojí za to využiť.

Záves ako nosná dekorácia v miestnosti

Podobne je to aj so závesmi. Keď chcete ozdobiť miestnosť závesom, musíte počítať s tým, že sa stane stredobodom pozornosti v izbe. Veľká výrazná textília po bokoch okien určite nezostane nepovšimnutá. Preto je podstatné, aby bola skutočne krásnym a trendovým kúskom. Ak nemáte hlbšie do vrecka a potrpíte si na kvalitu, stavte na svetové mená. Luxusné závesy od svetoznámych výrobcov zaručene pritiahnu pozornosť. Navyše využívajú vysoko kvalitné materiály, neopozerané vzory a kvalitný spôsob šitia. Dosiahnete vďaka nim obdiv návštevníkov, po akom túžite.

Na Slovensku takéto luxusné záclony a závesy predáva spoločnosť Ambiente, ktorá ale navyše zabezpečuje aj šitie na mieru. Z ich ponuky si vyberie každý, ale ak máte veľmi špecifické požiadavky, ktoré môže naplniť iba skutočne výnimočná šička, predostrite im svoje požiadavky. Určite získate to, po čom ste túžili.

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok