You Are Here: Home » Nábytok » Moderný nábytok » Moderný nábytok

Moderný nábytok

Moderný nábytok

My ľudia máme tendenciu všetko vylepšovať, a to aj vrátane nábytku. Moderný nábytok dneška je minimalistický, jednoduchý a funkčný.

Moderný a zároveň šikovný

 Nábytok z tejto kategórie necháva izby dýchať – dáva stenám viac voľnosti. Porovnajte si momentálne ponuky obývacích stien s tými spred pár rokmi a zistíte, že kedysi boli mohutné a zakrývali celú stenu. Veci v nich naukladané pôsobili skôr ako kuchynský riad než aby jednotlivé kúsky vynikli. Moderná obývačka je však odľahčená a pozostáva zo šikovných poličiek a malých skriniek v ktorých každý kúsoček porcelánu či sošiek patrične vynikne a dodá nábytku šmrnc.

Použité materiály

Drevo tu bolo, je a aj stále bude, no aktuálne sa kombinuje s inými materiálmi. Do popredia sa dostáva kov, sklo a miestami aj plast. Mnohí ľudia tvrdia, že novodobý moderný nábytok na nich pôsobí chladne, priemyselne a stroho. Nemusíte si teda vybrať zariadenie plné kovu a strieborných odtieňov. Trh predsa ponúka bohaté kombinácie „teplého“ dreva a „studeného“ kovu.

Zo skla je štýlové tzv. hrubé sklo z ktorého sa vyrábajú nielen stolíky, ale dokonca aj celé skrinky.

Slnečný interiér, ostré hrany a rohové sedačky

Aj do týchto slovných spojení by sa dal zhrnúť moderný nábytok. Farba dreva je čoraz svetlejšia, niektoré komody a skrine sú úplne svetlé až dobiela.

Moderné zariadenie je ukončované pomerne ostrými hranami, teda sa vám bude ťažšie hľadať stolička s okrúhlou sedacou časťou alebo stôl v tvare oválu. Časté sú štvorce a obdĺžniky a je to vidieť napríklad aj na reštauráciách. Tie „staromódne“ majú mohutné drevené stoly a stoličky s jemnými detailmi, novšie už využívajú „kockaté“ doplnky.

Zo sedačiek sú obľúbené rohové pre maximálny komfort. Navyše vďaka syntetickej koži dostávajú nádych luxusu (a sú aj cenovo dostupnejšie než tie z pravej kože).

Ekologický nábytok a iné extrémy

Dizajnéri rozhodne nespia na vavrínoch a zakaždým dokážu poriadne prekvapiť. Ak máte ducha zapáleného pre prírodu zvoľte do svojej domácnosti ekologický nábytok vyrábaný z recyklovaných materiálov.

Máte radi extrémy a nové výstrelky ktoré zaručene nebude mať nikto? Potom sú tu pre vás futuristické predajne plné atraktívnych noviniek.

Doplnte si svoju obývačku moderná komoda z dreva

je pre Vás tou správnou voľbou

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok