You Are Here: Home » Záhradný nábytok » Nábytok do záhrady

Nábytok do záhrady

Nábytok do záhrady

Nábytok, ktorý do záhrady prinesie pokoj a dávny štýl

Záhrady mnohých majiteľov sa postupne menia z úžitkových na oddychové. Hriadky so zeleninou nahrádzajú zatrávnené plochy či priestranstvá pokryté dlažbou, na ktoré sa doslova žiada umiestniť istú formu posedenia. A to nielen kompletnej záhradnej sedacej zostavy, ale aj jednoduchých lavičiek. Tie vám ponúknu zaujímavé miesto, na ktorom si môžete kedykoľvek sadnúť, zabudnúť na akékoľvek starosti a aspoň na chvíľu sa zasnívať.

Drevené záhradné lavice vás určite dostanú

Záhradné lavice môžu byť vyhotovené z viacerých materiálov. Plast, kov či drevo je vhodné prispôsobiť charakteru záhrady, okolitému prostrediu, vášmu vkusu a v neposlednom rade aj peňaženke. Finančne strednou cestou, no svojim výzorom a vlastnosťami sú azda tou najlepšou voľbou sú drevené záhradné lavice. Tie vás dostanú nielen svojim tradičným dizajnom, ktorý dokonale zapadne do prírodnej scenérie, ale aj pohodlím a ich dlhou životnosťou.

Nový, no dobový záhradný doplnok

Ak si do vašej záhradky umiestnite drevenú záhradnú lavicu, v jej okolí vytvoríte priam rozprávkovú atmosféru. Ich vzhľad bol totiž inšpirovanými tradičnými lavicami zvyčajne umiestnenými na priečeliach domov v dávnych dobách. Dobová lavica vyrobená z kvalitného masívneho dreva preto okrem ďalšej oddychovej zóny prinesie do vašej záhrady aj nový, no zároveň starožitný doplnok.

Záhradné lavice z masívu musíte pravidelne ošetrovať

Záhradné lavice vám však nebudú slúžiť dlho, pokiaľ sa o ne nebudete náležite starať. Pokiaľ si zaobstaráte lavicu bez akejkoľvek povrchovej úpravy, je nutné ošetrenie dreva olejom či ochranným náterom. Ten uzavrie póry na povrchu dreva, čím sa materiál stane nepriepustný. Nebude preto podliehať nepriaznivým vplyvom vlhkosti, nebudú sa v ňom množiť drevokazné huby a zároveň získa odolnosť voči UV žiareniu. Náter je vhodné aplikovať vždy pred sezónou a ideálne aj po nej. Ostatná údržba spočíva len v príležitostnom vystriekaní prúdom vody, čím lavicu zbavíte mechanických nečistôt.

Mnohé drevené záhradné lavice vyrobené z masívu na vás čakajú v internetovom obchode Zahradny nabytok

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok