You Are Here: Home » Nábytok » Nábytok z masívu, provensálsky nábytok

Nábytok z masívu, provensálsky nábytok

Nábytok z masívu, provensálsky nábytok

 

Bývanie v štýle Provence

Provensálsky nábytok

 

Provensálsko, nachádzajúce sa v juhovýchodnom Francúzsku,je spájané so slnkom a levanduľovými poľami. Práve podľa Provensálska je pomenovaný aj jeden z veľmi obľúbených štýlov v bývaní a to provensálsky štýl. Provensálsky štýl sa vyznačuje svetlými farbami, schopnosťou vytvárať v bývaní harmóniu a prináša tiež so sebou aj kus prírody.

Provensálsky nábytok sa vyrába z masívneho dreva. Pôsobí veľmi rustikálne, ba až vidiecky, napriek tomu je vhodný nielen do chát a chalúp na vidieku, ale tiež aj do mestských bytov. Provensálsky nábytok pôsobí veľmi neformálne a rovnako uvoľnene bude pôsobiť aj Vaše bývanie zariadené v takomto štýle. Provensálsky štýl sa vyznačuje paletou farieb, kde prevláda biela, smotanová, slonovinová. Výnimkou nie je ani svetlohnedá, alebo svetlosivá. Pri dekoráciách v provensálskom štýle prevládajú pastelové farby, a to fialová(farba levandule), tiež modré odtiene, alebo ružová a jemná zelená. ČR – Masivni nabytek – Zkrášlete svůj domov pomocí dřevěného nábytku z masivu. 

 

Charakteristika provensálskeho nábytku.

Provensálsky nábytok pôsobí mierne opotrebovaným dojmom. Patina na nábytku vyvoláva dojem starožitnosti. Provensálsky nábytok pomáha navodiť príjemnú atmosféru v akomkoľvek bývaní. Tento nábytok je veľmi pohodlný a zároveň funkčný a praktický.

Provensálskymnábytkom je možné zariadiť všetky miestnosti v dome. Krásne jedálenské súpravy, stoly a stoličky, praktické komody, zaujímavé vitríny a knižnice, kvalitná a pohodlná posteľ – to všetko je nábytok, ktorý v provensálskom štýle vyzerá neuveriteľne dobre. Provensálsky nábytok je charakteristický rustikálnym vzhľadom, ktorý je upevnený svetlými odtieňmi, ktoré v tomto štýle prevládajú.

Provensálsky nábytok sa vyznačuje osobitým a neformálnym vzhľadom a jednotlivé kusy nábytku vyzerajú ako z minulého storočia. Provensálsky nábytok je veľmi jednoduché kombinovať s inými štýlmi v bývaní. Takéto bývanie pôsobí veľmi atraktívne. Originálny dizajn provensálskeho nábytku si obľúbilo mnoho ľudí, ktorí uprednostňujú uvoľnený štýl v bývaní.

     Vstup do E-shopu

bb

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok