You Are Here: Home » Interiér » Obrazy na stenu

Obrazy na stenu

Obrazy na stenu

Stavte na klasiku a poctivú ručnú prácu aj v dnešných časoch

Každá doba prináša určité senzácie – vynálezy, ktoré vedia očariť človeka natoľko, že ostatné (na určitý čas) dá bokom. Takýmto vynálezom bola aj fotografia, neskôr film a ešte o čosi neskôr digitálne médiá. Možností na tvorbu kreatívnych vyjadrení je v dnešnej dobe už toľko, že v podstate každý človek, ktorý má prístup k informačným technológiám sa môže stať umelcom. Prečo sa však ľudia neustále vracajú k pôvodným formám umenia, medzi ktoré okrem iných patrí aj namaľovaný obraz Odpoveď na túto otázku sa pokúsime priniesť v nasledujúcom texte.

Afrika

Azda najdôležitejším prvkom, ktorý rozhoduje pri výbere medzi digitálnym obrazom a ručnou prácou je fakt, že ručne maľovaný obraz je originál, ktorý sa nikdy nedá na sto percent a dokonale replikovať. Ani najlepšia replika originálneho diela nie je tak dokonalá, aby bola jeho vernou kópiou (aj keď na prvý pohľad sa to môže zdať). Tento fakt zabezpečuje jedinečnosť diela a fantastický pocit, že vy ako jediný ste vlastníkom daného diela a nik iný nikde inde na svete nemá doma na stene nič rovnaké. Čaro, ktoré spočíva v originalite a nenahraditeľnosti ručne maľovaného obrazu, ide často ruka v ruke s jeho cenou. Avšak sú aj autori, ktorí sú perspektívni, ale nemajú ešte vybudované meno a od týchto autorov sa dajú zohnať kvalitné kúsky aj za nižšie sumy. Často svoje diela predávajú v obchodoch s umením, na rôznych fórach a burzách, či už prostredníctvom internetu alebo osobne. Investícia do takýchto diel sa môže v budúcnosti niekoľkonásobne vrátiť – ak sa perspektívny autor stane známym a uznávaným, cena jeho diel porastie do niekoľko desaťnásobne vyšších súm.

Ďalším faktorom, ktorý je dôležitý pri rozhodovaní sa medzi povedzme digitálnym obrazom, ktorý môže byť a zväčša je replikovaný veľmi veľa krát, a maľovaným obrazom , je (ne)presnosť zobrazenia a teda autenticita tvorby a ľudského faktoru. Digitálne vytvorené obrazy bývajú (aj pri ručnom tvorení napríklad cez grafický tablet) zvyčajne vo svojom zobrazení veľmi presné, línie sú rovnako hrubé a výrazné, farby rovnako sýte na každom mieste, nestane sa, aby autor niečo urobil inak ako si naplánuje, resp. ak urobí, môže to okamžite vymazať a napraviť. Takáto možnosť pri tradičnom ručnom kreslení/maľovaní na papier či plátno neexistuje a vďaka tomu sa autorom otvárajú nekonečné možnosti kreativity a nového vnímania zobrazovaného motívu. V tejto nedokonalosti je teda určitá dokonalosť – spätá s rozmanitosťou a originalitou každého jedného ťahu štetca, ktorý dielu dodáva jeho dušu.

Niektorí autori spájajú digitálnu a klasickú tvorbu a aj z ich ateliérov či dielní vychádzajú skutočné skvostné diela. Nech už sa teda rozhodnete pre ručnú maľbu tradičným spôsobom, digitálnu tlač na plátno, alebo kombinovanú techniku, vždy zohľadnite svoje pocity a to, čo od diela očakávate a akým spôsobom naplní a obohatí váš priestor.

Náš tip starožitné obrazy – kvalitná investícia do umenia ktorá sa oplatí.
Mimoriadný typ – obrazy štefan roskovanyi

Kontakt

Kontakty

Zákaznícky servis: pondelok – piatok 08:30 – 16:30

Zodpovedný vedúci: Bc. Roman Baľák

0908 238 059 / 0949 581 135
info@perfektneobrazy.sk

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok