You Are Here: Home » Podlahy a schody » Podlaha do domu

Podlaha do domu

Podlaha do domu

Ako si vybrať vhodnú podlahu?

Podlahy sú vo Vašom byte, alebo v dome veľmi dôležité. Preto je nutné venovať dostatok času ich výberu. Treba nájsť podlahu kvalitnú, pevnú a dostatočne odolnú na to, aby Vám vydržala slúžiť mnoho rokov. Podlaha nie je lacná záležitosť. Jej cena závisí od jej kvality, vyhotovenia a vlastne aj od rozmerov miestnosti, kam chcete podlahu položiť.

Iná miestnosť, iná podlaha.

Povedzme si rovno – nebolo by múdre položiť rovnakú podlahu do každej miestnosti. Pretože každá miestnosť si vyžaduje podlahu inú. Začnime napríklad u vchodovej chodby. Vo vchodovej chodbe sa obúvame, a chodíme v nej v topánkach, preto je táto podlaha viac zaťažená. Podlaha vo vstupnej chodbe by preto mala byť pevná, tvrdá, odolná a jednoducho umývateľná. Do vchodovej chodby sú veľmi vhodné dlaždice. Podobné vlastnosti by mala mať aj podlaha v kuchyni – mala by byť odolná, pevná, kvalitná a jednoducho udržiavateľná. Podlaha v obývačke je už zaťažovaná menej. Táto podlaha by mala byť samozrejme kvalitná, ale veľký dôraz sa tu kladie na jej dizajnové prevedenie. U podláh v spálni to je jasné – podlaha má byť hrubšia, aby dobre izolovala.

Hra s farbami.

Áno, aj farba podlahy je dôležitá. Riešime materiál podlahy, jej hrúbku, kvalitu, tak prečo nie aj farbu? Veď práve farba podlahy je to, čo pomáha vytvárať celkový dojem z miestnosti. Tak tu je pár informácií, ktoré Vám pomôžu pri výbere vhodného odtieňa. Aj je miestnosť tmavá, s malým oknom, je vhodné použiť svetlú podlahu, ktorá miestnosť zosvetlí. Ak je miestnosť dostatočne veľká, priestranná a presvetlená, nebojte sa siahnuť aj po tmavších podlahách, veď tmavé podlahy pôsobia veľmi luxusne. Farby dokážu tiež ovplyvniť náladu človeka. Svetlé farby – žltá, či béžová, pôsobia veľmi optimisticky, a také červené, oranžové, alebo odtiene zeme pôsobia teplým dojmom. Výber je samozrejme na Vás. Veľmi harmonicky pôsobí, ak je farba podlahy zhodná s odtieňom drevených okien, alebo drevených parapet.

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok