You Are Here: Home » Spálňa a obývačka » Manželské postele » Postelí z masívu

Postelí z masívu

Postelí z masívu

Zoznámte sa s vlastnosťami drevín používaných na výrobu postelí z masívu

Výber postele je veľmi ťažkou úlohou. Očakávame, že nám poskytne len tie najlepšie podmienky na spánok, vydrží dlhé obdobie a zároveň zapadne medzi ostatné zariadenie interiéru. Z dlhodobého hľadiska patria medzi najpopulárnejší typ postelí postele z masívu. Na ich výrobu sa používa hneď niekoľko typov drevín, ktoré sa líšia svojimi vlastnosťami. Ak si chcete drevenú posteľ vybrať správne, mali by ste mať prehľad o charakteristikách najčastejšie používaných druhov dreva na ich výrobu. A práve tie vám prinášame.

Smrek nahrádza borovica

Typickou drevinou slovenských lesov, najmä v severnejších pásmach, je smrek. Ten sa síce vyznačuje zaujímavou textúrou, nízkou hmotnosťou v spojení s dostatočnou pevnosťou a zaujímavou cenou, no v súčasnosti sa na výrobu postelí z masívu uprednostňujú iné kvalitnejšie druhy dreva. So smrekom sa však často stretávame v prípade záhradného nábytku, kde si zachoval svoju popularitu. Ako jeho náhrada v oblasti výroby interiérového zariadenia, ktorá je cenovo príbuzná, sa dnes využíva borovica. Borovicové masívne postele sú ideálnou voľbou v prípade, ak si chcete do vášho bývania zabezpečiť kvalitné drevené lôžko za naozaj výborné peniaze.

Naj slovenská drevina

Tie najkvalitnejšie postele z masívu sú dnes vyrábané z dubu. Posteľ totiž musí poskytnúť stabilitu, vysokú odolnosť a estetický vzhľad, čo dokáže na tej najvyššej úrovni práve dubové drevo. Dub patrí medzi naše najtvrdšie dreviny s hustou štruktúrou a vysokou hmotnosťou, ktoré posteli dodajú len tie najlepšie kvalitatívne vlastnosti. Je navyše veľmi dobre odolný voči tvorbe škriabancov či rozličných preliačenín spojených s mechanickým poškodením. Dubové drevo sa relatívne ľahko obrába, čo výrobcom masívneho nábytku umožňuje s drevom pracovať tak, aby vytvorili naozaj atraktívne kúsky. Obdobnú kvalitu ako dub dokáže poskytnúť aj buk.

Manželská posteľ 160 x 200 z dreva

Netradičné brezové drevo

Na výslnie v oblasti výroby postelí z masívu sa dostáva aj breza. Brezové drevo má množstvo podobných vlastností ako dub či buk, a to odolnosť či svetlú farbu. Jeho výhodou je aj veľmi jemná a hladká textúra, no na jej dosiahnutí musia výrobcovia nábytku kvôli horšej tvárnosti tvrdo pracovať. Drevené  postele z masívu spolu s borovicovými, dubovými či bukovými nájdete aj v internetovom obchode NabytokMirek.sk.

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok