You Are Here: Home » Záhradný nábytok » Prečo kúpiť záhradné sedenie z masívu

Prečo kúpiť záhradné sedenie z masívu

Prečo kúpiť záhradné sedenie z masívu

Záhradné sedenie

Dokonalým doplnkom záhrady je elegantné záhradné sedenie. Existuje viacero druhov materiálu, ktorým môžete oživiť svoju záhradu. Ak však chcete ostať v pri prírodných materiáloch odporúčame zvoliť záhradné sedenie z masívneho dreva. Masívne drevo napriek tomu, že je prírodným materiálom je význačný svojou pevnosťou stálosťou a masívnosťou. Vyrába sa z vysoko kvalitného dreva, ktoré prešlo dôkladným sušením a povrchovým ošetrením. Napriek tomu ak chcete zachovať pôvodný stav vášho záhradného sedenia čo najdlhšie je potrebné jeho ošetrenie vykonávať pravidelne.

Ošetrenie záhradného sedenia

Ošetrenie nábytku nie je zložitou záležitosťou. Zvládne ju aj skutočný laik. V prvom rade je potrebné vaše sedenie povrchovo očistiť vlhkou handrou. Po jej očistení je potrebné sedenie nechať prirodzene uschnúť a následne prejsť do druhej etapy a to je olejový náter. Olejový náter vytvorí ochrannú vrstvu na vašom záhradnom sedení, ktoré tiež navráti drevu svoj prirodzený zdravý vzhľad a chráni ho pred poveternostnými vplyvmi, či horúcim slnkom. Okrem tohto ošetrenia, ktoré sa odporúča vykonať približne dvakrát do roka je potrebné aj vhodné zazimovanie záhradného sedenia.

dubový záhradný nábytok

dubový záhradný nábytok

Uskladnenie záhradného nábytku

Zimné obdobie je veľmi neprajné pre záhradné sedenie z masívu preto je potrebné ho vhodne uskladniť. Avšak je dôležité vyhnúť sa teplým a suchým miestam. Viac by ste svojmu záhradnému sedeniu uškodili, keďže práve týmto krokom by ste ho vystavili ďalšiemu vysúšaniu. Kľudne ho uložte do garáže. Postačí ho len jednoducho ochrániť pred vonkajším mrazom a dovoliť sedeniu prirodzene dýchať. Rovnako sa vyvarujte aj zakrývaniu rôznymi fóliami. Vaše sedenie môže jednoduchšie napadnúť pleseň.

Záhradné sedenie z masívu

Záhradný nábytok z dreva je vyrobený z prírodného materiálu. Už na prvý pohľad pôsobí prirodzene a s vašou záhradou dokáže vytvoriť dokonale jednotný celok. Manipulácia a ošetrenie je jednoduchou záležitosťou a zabezpečuje dlhšiu životnosť ako napríklad plastové sedenie, ktorého životnosť je obmedzená na podstatne kratšiu dobu. Drevené záhradné súpravy z masívu, radosť stolovania v prírode. 

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok