You Are Here: Home » Spálňa a obývačka » Postele z masívu » Pružinový vs. Sendvičový matrac

Pružinový vs. Sendvičový matrac

Pružinový vs. Sendvičový matrac

Pružinový alebo sendvičový matrac?

Vstať ráno s úsmevom na tvári, plný duševnej a fyzickej energie je základom pre úspešný štart do nového dňa. Vyzerá to jednoducho, no ak nechcete každé ráno vstávať ľavou nohou musíte splniť dva predpoklady. Spať minimálne šesť hodín a to na dobrom matraci, ktorý zabezpečí kvalitný a zdravý spánok. Výber matraca netreba podceňovať a pri jeho kúpe je užitočné obrátiť sa na pomoc odborníka v predajni, ktorý vám na základe vašich požiadaviek pomôže vybrať ten najvhodnejší. Pri výbere treba zohľadniť niekoľko faktorov, ako je váš vek, hmotnosť, optimálna tvrdosť matraca, poťahový materiál a určite je rozhodujúca aj cena. Na trhu je dnes v ponuke široká škála rôznych materiálových vyhotovení a v ich kombinácii nie je jednoduché sa zorientovať.

Medzi najpopulárnejšie druhy patria pružinové a sendvičové matrace. Ktorý z nich je pre mňa ten pravý? Rozdiel medzi týmito dvoma druhmi spočíva predovšetkým v materiály, z ktorého je matrac vyrobený. Každý disponuje svojimi jedinečnými vlastnosťami a je vhodný pre iný typ chrbtice.

Pružinové matrace

Hlavnou výhodou pružinových matracov je výborná vzdušnosť, ktorá zabraňuje množeniu roztočov a umožňuje matracu odvádzať vlhkosť a dobre dýchať. Klasické pružinové Bonell matrace sú vhodné na pevný drevený rošt alebo na lamelový rošt, ak chceme pri spaní dosiahnuť mäkší pocit. Zložené sú z jednotlivých bonellových pružín, ktoré majú tvar presýpacích hodín a navzájom sú pospájané  cievkou z ocele. Ide o matrace nižšej cenovej relácie a sú určene len k príležitostnému spaniu. Taštičkové matrace sú naopak plné malých pružín a tie sú umiestnené do samostatných ochranných „taštičiek“ z netkanej textílie. Vyznačujú sa predovšetkým tým, že dokonale kopírujú telo aj chrbticu.

Sendvičové matrace

Pri výrobe sendvičových matracov sa používajú najčastejšie materiály ako latexová pena, studená a viskoelastická pena a gumokokos. Už z názvu vyplýva, akú majú tieto matrace konštrukciu. Ich jadro je tvorené vrstvami rôznych materiálov, ktoré sú na sebe uložené a pripomínajú sendvič. Obľúbené sú hlavne vďaka tomu, že sa výborne prispôsobujú tvaru tela, sú antibakteriálne a antialergické. Vyznačujú sa tiež skvelou elasticitou, pružnosťou a nenáročnosťou na údržbu.

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok