You Are Here: Home » Nábytok » Rošt do postele

Rošt do postele

Rošt do postele

Kvalitný rošt do postele?

Vyberte si podľa chuti, aby vaše telo dokonale relaxovalo

Potrebujete si kúpiť nový kvalitný matrac, prípadne vymeniť ten starý? Nie je nič jednoduchšie, keď viete, ako na to. Na trhu nájdete veľké množstvo výrobcov i predajcov, avšak nájsť kvalitné matrace nie je až také jednoduché. V e-shope mojmatrac.sk ponúkajú veľký výber kvalitného tovaru, časovú neobmedzenosť, možnosť odborného poradenstva a okamžitej platby, v neposlednom rade ušetríte aj peniaze na cestovanie či návštevu kamenných obchodov. Či už si zvolíte napríklad penový, pružinové, latexové alebo zmesový matrac, treba si len vopred zvážiť, na aký účel chcete matrac využívať. A podľa toho tiež zvoliť rošt do postele.

Investujte do kvality. Na dobrom rošte záleží

Kým kvalitný matrac vám vydrží zhruba jednu dekádu, rošt do postele predstavuje takmer doživotnú investíciu, ktorá sa vám v konečnom dôsledku vráti v podobe dobrého spánku. Keď správne skombinujete rošt s matracom, vaše telo sa na ňom rovnomerne rozloží, čím dosiahnete potrebujú oporu chrbtice a uvoľnenie svalstva.

Na webe mojmatrac.sk nájdete rošty na všetky typy postelí, podľa toho, či preferujete tvrdšiu posteľ, alebo máte radšej radi pohodlie. Rošt je najlepšie kupovať spoločne s matracom. Čo sa týka posteľových roštov, v princípe sú dva základné typy – latové a lamelové. Látkové sa skladajú z pevných dosiek a najvhodnejšie sú na ne pružinové či vysoké penové matrace. Lamelové rošty sú vyrobené z pružných lamiel, a na ne sú určené najmä pružné pevné, latexové penové matrace, ktoré nepružia. Preto vždy zvažujte, aký typ matracu a roštu chcete vzájomne skombinovať, aby ste pocítili na vlastnej koži ten pravý oddych počas spánku.

Dajte vaše telo do správnej polohy a relaxujte

Kvalita roštu na posteľ je tiež závislá od počtu lamiel či latiek, spôsobu ich uchytenia, schopnosti natáčania sa a možnosti regulácie tvrdosti. Tiež si môžete zvoliť buď polohovateľné alebo nepolohovateľné rošty. Nepolohovateľné sú pevné, prípadne s prístupom do úložného priestoru. Sú vhodné pre pružinové alebo taštičkové matrace. Výhoda tých polohovacích je v tom, že jednotlivé časti roštu sa vám vedia individuálne prispôsobiť. Polohovateľné rošty vám umožnia veľmi jednoducho zmeniť nastavenie polohy nôh alebo hlavy, čím si vaše telo dokonale oddýchne a zrelaxuje presne v takej polohe, ako potrebujete. Čo by ste povedali na to, ak by ste mohli ovládať rošt pomoc jedného tlačidla, čím získate extra pohodlie.  Pokiaľ navyše potrebujete využiť úložný priestor postele, zvoľte rošt s odklápaním.

Chráňte váš matrac, vydrží vám roky

Neoddeliteľnou súčasťou každého matraca je tiež poťah, teda chránič na matrac. Prirodzene, nie hocijaký, ten kvalitný chránič na matrac musí spĺňať vysoké hygienické aj kvalitatívne kritériá. Stačí len premerať váš matrac a podľa jeho rozmeru vybrať pasujúci chránič. Navlečiete ho jednoducho, ako napínaciu plachtu, pretože je dole stiahnutý gumou.

Ak si chránič správne vyberiete, môžete predĺžiť životnosť matraca, udržať ho v čistom prostredí, chrániť pred znečistením, nadmernou vlhkosťou a usádzaním prachu, a zároveň vám poskytne dostatočné pohodlie. Pokiaľ trpíte alergiou, zvoľte materiály s antibakteriálnou ochranou, zamedzujúcou výskytu plesní a alergénov. Nezabúdajte, že chránič na matrac je potrebné pravidelne udržiavať, aby dlho vydržal,  teda pravidelne ho pravidelne prať, čistiť či príležitostne vysávať. Zvýšite tak osobnú hygienu vášho lôžka a ráno sa budete cítiť dokonalo oddýchnutí.

 

 

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok