You Are Here: Home » Pre mamičky » Rôzne druhy kočíkov

Rôzne druhy kočíkov

Rôzne druhy kočíkov

Rôzne druhy kočíkov

Každé malé dieťa si zaslúži čo najlepšiu starostlivosť. Bezpečnosť je prvoradá a my určite nechceme ohroziť zdravie nášho dieťaťa. Kvôli tomu by sme mali poctivo a svedomito zvážiť všetko, čo im zakúpime. Platí to o detskom oblečení, kočíkoch, autosedačkách, aj postieľkach. Výbava pre deti je možno drahá, ale je potrebná. Preto by Vaše rozhodnutie mala ovplyvňovať úroveň kvality a nie predajná cena.

K základnej výbave novorodeniatka patrí aj kočík. Kočíky môžeme vo všeobecnosti rozdeliť na hlboké kočíky, športové kočíky a kombinované kočíky. Špeciálnym druhom kočíkov sú kočíky pre dvojčatá. Kočíky pre dvojičky sa vyrábajú s vaničkami vedľa seba, alebo vaničkami za sebou.

Hľadáte fusak, ktorý Vám poslúži behom celého roka a v ktorom bude mať Vaše dieťa pohodlie? Ponúkame Vám fusaky ktoré sú ideálne nielen do kočíkov, ale aj do autosedačiek .kočik zelený

Hlboké kočíky sú nevyhnuté pre bábätká do šiestich mesiacov. Vanička hlbokého kočíka vyniká pevnosťou. Ak si zaobstarávate hlboký kočík, máte na výber zo samostatných hlbokých kočíkov, z kočíkov, ktorých vanička sa jednoducho naklikne na podvozok športového kočíka, alebo si môžete zaobstarať špeciálnu tašku na bábätko, ktorá sa vloží do sklopeného športového kočíka.  Hlboké kočíky poskytujú dieťatku dostatok pohodlia a dajú sa skladať. Nevýhodou hlbokých kočíkov je však ich veľkosť a hmotnosť.

Ak už dieťa dokáže samostatne sedieť, tak je vhodné vymeniť hlboký kočík za športový. Športový kočík má nižšiu hmotnosť ako hlboký kočík a je skladnejší. Športový kočík je vhodný pre deti od pol roka do zhruba druhého roku veku dieťatka. Pre dvojročné dieťa je vhodné už zaobstarať buginu. K športovým kočíkom a buginám je však potrebné si zakúpiť aj výbavu. V zime je potrebný nánožník, aby dieťaťu nebola zima. Taktiež aj fusak je potrebný. Ďalšími doplnkami sú pláštenka do dažďa, držiak na fľašku a v letnom období aj sieťka proti hmyzu.

Kombinovaný kočík je kočík, ktorý je možné upraviť na hlboký a rovnako aj na športový kočík. Často bývajú kombinované kočíky doplnené aj o autosedačku. Nevýhodou u kombinovaných kočíkov je zložitejšia manipulácia pri zmene športového kočíka na hlboký a naopak.

Náš tip na tento mesiac  – Detská postieľka Safari .

Odporúčame – NEFRIS s.r.o. Kontakt :  info@svetkocikov.sk

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok