You Are Here: Home » Interiér » Osvetlenie » Rustikálne svietidlá

Rustikálne svietidlá

Rustikálne svietidlá

Barok v osvetlení

Barok je historické obdobie, ktoré trvalo v 17.a 18. storočí. Počas baroka sa brala do úvahy najmä krása – a to vo všetkých smeroch a oblastiach. Tak to bolo aj v umení, odievaní, v životnom štýle, aj v interiérovom dizajne. Všetko malo byť krásne, honosné, priam až pompézne.

Interiérový dizajn

Súčasný interiérový dizajn sa dnes stretáva s tzv. neobarokom. Ide o spojenie minulosti so súčasnými trendmi. Zachovávajú sa historické prvky, doplnené o nové výkriky módy. Podľa niekoho takéto spojenie nie je možné. A hľa – neobaroko je toho dôkazom. Prvky baroka sa postupne začali objavovať v interiérovom dizajne už pred pár rokmi. Barok bol zrazu cítiť z nábytku, aj z interiérových doplnkov. A samozrejme aj zo svietidiel.

Niekto by mohol povedať, že mať teraz doma barokové svietidlá by bol neuveriteľný gýč. Pre iných je tento štýl krásny a elegantný. A aké sú vlastne barokové svietidlá? Ide vlastne o lustre, najčastejšie z krištáľu, ktoré pôsobia ozdobne a prepychovo. Každá izba s barokovým krištáľovým lustrom bude pôsobiť luxusne, romanticky a s nádychom minulých čias.

Barokové lustre

Ak si myslíte, že barokové lustre môžete umiestniť len do klasicky zariadených izieb, alebo interiéru v barokovom štýle. Krištáľové lustre vyniknú aj v moderne zariadených bytoch a vytvoria nevídané, ale zato čarovné spojenie medzi súčasnosťou a minulosťou. Tak len hravo do toho! Krištáľové lustre pôsobia v modernom interiéri veľmi extravagantne. A skvelé je, že sa dnes už nevyrábajú len v čírej farbe. Nájdete lustre v rôznych farebných prevedeniach a odtieňoch. Napríklad veľmi in sú čierne lustre. Pre odvážlivcov sú tu lustre aj napríklad v neónových farbách, ale pri kúpe takéhoto lustra pozor. Stane sa výrazným prvkom v miestnosti, preto je pri zariaďovaní ostatné farby tlmiť.

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok