You Are Here: Home » Nábytok » Rustikalný nábytok » Rustikálny nábytok: Majte aj vy útulný interiér

Rustikálny nábytok: Majte aj vy útulný interiér

Rustikálny nábytok: Majte aj vy útulný interiér

Rustikálny nábytok: Majte aj vy útulný interiér

Rozhodli ste sa aj vy pre nový nábytok? Máte veľa možností. Aký si nakoniec zaobstaráte vy?Možno aj vás zaujme rustikálny nábytok. Poďme si ho viac priblížiť.

O rustikálnom nábytku

Než si priblížime samotný rustikálny nábytok, objasníme si slovo „rustikálny“. Rustikálny znamená sedliacky, teda primeraný vidieckemu spôsobu života. Rustikálnom nábytkom označujeme taký nábytok, ktorý je nelakovaný a je z mäkkého dreva.Nábytok vzbudzuje atmosféru príjemného a útulného prostredia. Je vyrábaný z masívu. K výrobe sa používa borovica či smrek. Rustikálny nábytok sa vyznačuje mnohými ornamenty na hranách nábytku. Vyrába sa rôzne typy rustikálneho nábytku, napr kredenc, skrine, komody,rustikálne postele, konferenčné stolíky, TVstolíky a mnoho ďalšieho nábytku. Veľmi pekne vyzerá, ak rustikálny nábytok doplníte rôznymi doplnkami v rovnakom štýle. Neviete, kde ich hľadať? Zamierte do antikvariátu. Tam nakúpiterôzne kameninové riady, mažiare, staré mlynčeky na kávu a ďalšie rustikálny predmety. Vprepojení s nábytkom sa aj vám iste podarí vytvoriť čarovnú a veľmi útulnú atmosféru, ktorú si budete nerušene užívať.

Kam si zaobstarať rustikálny nábytok?

A kam sa hodí rustikálny nábytok? Začnime tým, kam sa nehodí. Príliš nevynikne v moderných interiéroch. Ľudia sa ich obstarávajú prevažne do svojich chalúp a chatiek. Preto je tento nábytok do chát veľmi vhodný .  Aj keď si potrpíte na rôzne kombinácie nábytku, nikdy nekombinujte rustikálny nábytok s moderným. Nepôsobí to vôbec dobre.

Aj keď napríklad máte starší typ bývania a prevažuje vo vašom domove rustikálny nábytok, neobstarávajte ho do detskej izby. Tam sa vôbec nehodí. Deti potrebujú veselší  nábytok a rustikálny nábytok  do penziónov je väčšinou v prírodnom štýle .

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok