You Are Here: Home » Nábytok » Rustikalný nábytok » Rustikálny nábytok

Rustikálny nábytok

Rustikálny nábytok

Mnohým sa na prvý pohľad zdá, že rustikálny nábytok už svoju dobu zažil a dnes je v úzadí. Opak je však pravdou a čoraz viac ľudí ho vyhľadáva pre jeho vynikajúce vlastnosti a dlhovekosť.

Rustikálny (vidiecky, dedinský) nábytok je špecifický svojim tvarom a honosnosťou. Pôsobí elegantne, mohutne, rodinne, a pri výrobe je dôraz kladený na detaily – tie sú dokonale prepracované v každom smere. Nie nadarmo ide o nábytok ktorý je stálicou na trhu.

Prečo práve rustikálny nábytok?

Kupuje sa najmä pre kvalitu ktorú napokon najlepšie overia roky. Pravé drevo navyše nevyvoláva žiadne alergie čo zaručuje nezávadnosť interiéru. Aj nátery sú dnes upravované tak, aby boli z prírodných materiálov; napríklad povrch sa upravuje včelím voskom a pri natieraní sú uprednostnené ekologické laky.

Nikdy neviete ako sa váš život zmení a možno už o rok budete bývať v novom byte alebo dome. Bežný nábytok býva náchylný na prenos a opätovné skladanie. Rustikálny nábytok je však na tom úplne inak – dá sa bez problémov montovať a demontovať opakovane a pritom nestratí svoju pevnosť. Nemôže sa vám stať, že sa zadná časť komody odštiepi alebo posteľ začne vŕzgať kvôli povoleniu.

Údržba je jednoduchá a spočíva v prípravkoch určených na pravé masívne drevo.

Výroba rustikálneho nábytku

Ako je už spomenuté vyššie, pri výrobe záleží na každom detaile. Drevo sa získava rezaním kmeňa stromov čím ponúka rôzne odtiene. Používa sa hlavne smrek a borovica, ale trh môže ponúkať aj širší sortiment.

Kam sa hodí?

Vo všeobecnosti platí, že rustikálny nábytok patrí do ktorejkoľvek izby lebo do každej dokáže vniesť útulnosť. Pokojne si zvoľte spálňu v tomto štýle, alebo obývačku či dokonca kuchyňu. Alebo si ho rovno zaobstarajte do každej izby, veď proti gustu žiadne námietky.

Pocit luxusu priamo u vás doma

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok