You Are Here: Home » Interiér » Šarm provensálskeho nábytku

Šarm provensálskeho nábytku

Šarm provensálskeho  nábytku

Šarm provensálskeho  nábytku

Provensálsky štýl bývania má svoj názov podľa Provensálska. Ide o územie, ktoré sa nachádza na juhovýchode Francúzska. Provensálsko je známe svojimi levanduľovými poľami, vynikajúcou kuchyňou a nekonečným pokojom. Provensálsko dokáže v každom vyvolať pocit, že žiť sa skutočne oplatí.

Provensálsko je čarovné miesto, ktoré vyniká prírodnou krásou, ktorá sa odzrkadlila aj v bytovom dizajne. O provensálskom štýle bývania sa hovorí aj ako o vidieckom štýle, alebo francúzskom štýle bývania. Základnými charakteristickými črtami tohto štýlu je rustikálny nábytok, starožitný nábytok v prevažne bielej, smotanovej, alebo slonovinovej farbe, drevené podlahy a tepané doplnky.

Provensálsky nábytok je zdobený, prevažne vo svetlých farbách a hlavne v rustikálnom štýle. Ide prevažne o dobový nábytok, ale v bývaní vo francúzskom štýle sa nájdu nielen starožitnosti, ale aj novšie kúsky, ktoré dodajú interiéru šmrnc. Provensálsky nábytok pôsobí krásne v každej izbe, v spálni pekne vynikne vyrezávaná biela posteľ, v obývacej izbe zaujme vitrína, v predsieni komoda a v jedálni starožitný stôl a stoličky v slonovinovej farbe.

Nábytok je vyrobený z dreva, prevažne z duba, čím sa nadväzuje akási spojitosť s prírodou. K dotvoreniu celkového dojmu prispievajú aj bytové doplnky, ktoré dodajú bývaniu celkový ráz provensalského štýlu. Ide najmä o kryštálové lustre, dekorácie z kvetín, svietniky z tepaného železa, či starožitné hodiny. V kuchyni je samozrejmosťou veľký jedálenský stôl, biele stoličky a porcelánové taniere.

Nábytok provensálskeho štýlu pôsobí opotrebovaným dojmom, ktorý môže byť zdobený kvetinovými vzormi,  čo pôsobí domácky a útulne. Pri zariaďovaní bývania v provensálskom štýle nezabúdajme ani na steny, ktoré môžeme zaplniť obrazmi a fotkami kvetov v rôznych výrazných farbách. Obraz levanduľových polí dokáže vykúzliť úsmev na tvári každého človeka.

Viac v eshope s nábytok nabytokmirek.sk

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok