You Are Here: Home » Interiér » Sauna u Vás doma

Sauna u Vás doma

Sauna u Vás doma

Saunujte ako v tureckých kúpeľoch aj u vás doma

Hovorí sa, v zdravom tele zdravý duch. Tak čo trochu pomôcť svojmu organizmu zrelaxovať, zbaviť ho škodlivých látok, podporiť imunitu a zregenerovať poškodené bunky? Hitom posledných rokov je saunovanie, ktorým dosiahnete viacnásobný liečebný efekt. Aké konkrétne zdravotné výhody teda sauna prináša?

sasha_mi_sauna_albixon.sk

Podľa lekárov zlepšuje prietok krvi, podporuje sliznice, dýchacie cesty, činnosť srdca, krvný obeh, obličkový systém – jednoducho pomôže celému telu. Na to všetko stačí, ak sa saunovaniu venujete aspoň tridsať minút párkrát do týždňa. Verte či nie, je to naozaj jednoduchý recept na podporu imunity i načerpanie nových síl.

Sauna nie je len pre Fínov

Tajomstvo účinku sauny je v striedaní tepla a chladu. V teplej fáze sa telo zohreje o jeden stupeň, pokožka až o desať stupňov. Imunitný systém vtedy produkuje vo zvýšenej miere obranné látky, krv prúdi rýchlejšie, pulz stúpa. Krvný obeh by mal byť takto zaťažený iba dovtedy, kým sa vám teplo zdá byť príjemné, maximálne pätnásť minút.

V ochladzovacej fáze klesne teplota na normálnu hodnotu, až potom môže celý proces začať odznova. Tento proces – teda prehriatie a schladenie – sa spravidla opakuje dvakrát až trikrát. Saunovanie je dobré zakončiť krátkym regeneračným pobytom v odpočivárni a nezabudnite ani na dopĺňanie vhodných tekutín.

Japonské značky sú zárukou kvality

Využívanie sauny je celoročná záležitosť tak, ako napríklad aj otužovanie. Nemusíte si užívať relax len vo welness zariadeniach, saunovať môžete kedykoľvek a podľa potreby, aj v pohodlí domova. Stačí si len vybrať saunu, ktorá vám pomôže dosiahnuť dokonalý odpočinok podľa vašich predstáv.

Ako uvádza portál albixon.sk, zákazníkmi žiadané sú sauny s viacerými funkčnými zónami. „Sauna, turecké kúpele a emočné sprchy, sú tou najlepšou kombináciou pre dokonalú relaxáciu. Profesionálne wellness centrum, vyrobené z dreva, tvrdého skla a ocele v kombinácii s technológiami jacuzii, to je to, čo klienti dlhodobo vyhľadávajú.“

Prítomná para a prirodzené teplo očisťuje telo do hĺbky, pomáha vyplaviť toxíny z tela a posilňuje imunitný systém. Emočná sprcha s rôznymi programami chromoterapie vytvorí na záver celej procedúry nezabudnuteľnú atmosféru a jedinečný pôžitok z relaxácie. Čistá hlava, oddýchnuté telo, dokonalý relax sa vám rýchlo dostanú pod „kožu“. Vlastná sauna je totiž luxus, ktorý si môžete kedykoľvek dopriať podľa chuti a zmeniť svoj život k lepšiemu.

 

 

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok