You Are Here: Home » Interiér » Sauna

Sauna

Sauna

Sauna a saunovanie má hlboké korene už v histórií kedy si rímsky snem veľmi často presúval svoje stretnutia a zasadnutia do parných kúpeľov. Už naši predkovia vedeli, že na základe pokoja tela a duše dokážu vzniknúť významné veci poprípade sa upevnia vzťahy.

V saune dochádza k zohriatiu tela horúcim saunovým vzduchom a následné ochladenie čerstvým studeným vzduchom. Toto ochladenie je veľmi dôležitým otužovaním a rovnako je veľmi dobrý na posilnenie imunity.

Saunový domček v sebe zahŕňa potiareň, umyváreň a šatňu. V šatni si saunujúci odkladá svoje oblečenie, šperky, hodinky a spolu s hodinkami aj pocit nikam sa ponáhľať. Potiareň je komplet vyrobená z dreva, ktoré je nenatreté. Je to veľmi dôležité preto že pri vysokých teplotách, ktoré v samotnej potiarni sú by sa vylučovali škodlivé výpary. Lavice v samotnej potiarni sú vyrobené zo smrekového alebo osikového dreva. Lavice sú uložené stupňovito aby si saunujúci sám vedel stanoviť teplotu, v ktorej bude chcieť relaxovať. Do potiarne prichádza saunujúci bez oblečenia len s uterákom, ktorý je odporúčaný z hygienických dôvodov. Vyberie si lavicu v požadovanej výške a saunovanie sa môže začať. Na začiatok je dôležité aby si saunujúci ľahol a nohy dvihol do vzduchu. Je to hlavne preto, že nohy sa prispôsobia teplu skôr ako hlava. Je veľmi dôležité aby bolo v potiarni uložené drevené vedro s vodou a naberačkou aby si saunujúci mohol korigovať vlhkosť liatím vody na horúce kamene nazývané aj kiuas. Teplo v saune je približne 80 alebo 90 stupňov celzia, preto v žiadnom prípade nesúperte, že kto vydrží viac.

Po samotnom saunovaní je veľmi dôležité sa ochladiť a vrátiť telu teplotné optimum. Tento saunovací proces môžete opakovať dvakrát poprípade trikrát. Po saunovaní nasleduje umyváreň kde sú nádrže s teplou, studenou vodou a poprípade aj sprcha. Po použití umyvárne si doprajte relax na lehátku a obliekajte sa až vtedy keď sa prestanete potiť.

Sauna výrazne prospieva vášmu zdraviu tak prečo neurobiť niečo pre seba.    Ak Hľadáte odborníka na sauny spoločnosť FINSKKA s.r.o je ta správna voľba.  Váš správny wellness partner

FINSKKA s.r.o.

ul. Kubranská 60, 911 01 Trenčín

mobil: 0915 774 296, 0917 899 206

0917 124 139 – bazény

e-mail: finskka@finskka.sk


návrhy, výroba, realizácia poradenstvo, servis

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok