You Are Here: Home » Podlahy a schody » Schodisko

Schodisko

Schodisko

Schodisko – stred vášho domova

Schodisko pochopiteľne slúži na to, aby sme sa dostali z jedného poschodia na to druhé a naopak. Môže však z neho byť aj krásny a netradičný priestor. Dnešné interiéry rodinných domov priam lákajú vytvoriť zo schodiska unikátne riešenie. Stačí sa do toho len pustiť.

Vaše schodisko nemusí patriť medzinajdlhšie či najzaujímavejšie schodiská na svete, aby sa pri ňom ostatní pozastavili a obdivovali ho. Ak sa vám zdá schodisko vo vašej domácnosti všedné a vy hľadáte spôsob, ako to zmeniť, stačí len popustiť uzdu fantázie a odhodiť zábrany. Vaše schodisko sa môže stať centrom vášho domu a bude strhávať na seba všetku pozornosť.

Schody plné spomienok

Steny môžete vyzdobiť obrazmi, rodinnými fotografiami, zbierkami cenných predmetov alebo zrkadlami. Je v podstate úplne jedno, čo to bude. Stačí, keď majú hodnotu pre vás a pripomínajú vám niečo pekné z vášho života. Takže, ak ste hrdí na svoje medaily z plaveckej súťaže, pokojne ich vystavte. Nebojte sa použiť aj veselé pestré farby alebo tmavé odtiene. Buďte sami sebou.

Schodisko ako klenot

Vrcholným výsledkom je také schodisko, ktoré je v podstate samé dizajnérskym kúskom. Môže ísť o zaujímavú kovovú konštrukciu, premyslenú hru svetla alebo originálnu drevársku prácu. Ak poznáte niekoho, kto sa tomuto venuje, tak ho oslovte. Nikdy neviete, čo z toho môže vzniknúť.

Priestor navyše

Nezabúdajte, že priestor schodov ako aj ten pod nimi môže byť skvelým úložným priestorom. Mnohé interiéry rodinných domov sú riešené práve takým spôsobom, aby sa dal tento priestor využiť. Stačí len nábytok navrhnutý na mieru presne pod vaše schody. Môžete tam uložiť topánky, metly či oblečenie alebo z neho vytvoriť relaxačný kútik napríklad na čítanie kníh. Ako najlepšie využiť schodisko vám môžu poradiť profesionáli, ktorí už majú mnohé interiéry rodinných domov za sebou.

Foto: Bigstockphoto

 

 

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok