You Are Here: Home » Podlahy a schody » Schody

Schody

Schody

 

Interiérové schody do každej domácnosti.

 

Všetci vieme, že schody v interiéri slúžia na prekonanie výškového rozdielu medzi dvoma poschodiami. Ale okrem tejto základnej funkcie, majú ešte jednu funkciu – estetickú. Umiestnenie schodiska a jeho dizajn treba vždy náležite zvážiť. Aké základné parametre by malo teda dobré schodisko spĺňať? V prvom rade by malo byť bezpečné. Malo by dobre vyzerať. A samozrejme by malo byť funkčné.

Schodisko

Pri schodisku je veľmi dôležitý jeho sklon a počet stupňov. Za rovnako podstatné sa považujú aj šírka nášľapov, výška jednotlivých schodov, ich povrchová, protišmyková úprava a samozrejme celková bezpečnosť celého schodiska. Schodiská bývajú najčastejšie priame, lomené a točené. Ale do niektorých interiérov sa hodia aj napríklad oblúkové.

Pri riešení interiérového schodiska nastáva otázka: „So zábradlím, alebo bez?“. Zábradlie u interiérových schodísk zaručujú vyššiu bezpečnosť, ktorá je v prípade, že máte dieťa, veľmi dôležitá.

 

Materiálov je veľa.

Na výrobu schodísk sa využíva neuveriteľné množstvo materiálov. Medzi najčastejšie využívané patrí železobetón, oceľ, sklo, umelý, alebo prírodný kameň a samozrejme drevo. Drevo sa považuje za klasický materiál na výrobu schodiska. Využíva sa drevený masív z rôznych druhov stromov, najčastejšie s dubov, bukov, smreku, alebo borovice. Drevený masív a schody z neho sa veľmi hodia do interiéru zariadeného v rustikálnom štýle, ale aj do moderne zariadeného domu.

 

Moderné domy, moderné schodiská.

Do moderne zariadených domácností, sú okrem drevených schodísk vhodné aj ďalšie. Nebojte sa zaexperimentovať a vyberte si schodisko sklenené, oceľové, schodisko doplnené o prvky z mosadze, alebo nerezu. Schody z týchto materiálov pôsobia veľmi moderne, ba až luxusne. Preto pri výbere nezaváhajte ani sekundu. Ak túžite po modernom domove, moderné schodiská sú tým pravým riešením. 

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok