You Are Here: Home » Pre mamičky » Šetrné uskladnenie šperkov

Šetrné uskladnenie šperkov

Šetrné uskladnenie šperkov

5 tipov ako doma správne uchovávať šperky

Ľudia sa už od nepamäti radi zdobili. Ligotavými zlatými krúžkami, náušnicami a gombíkmi vyjadrovali svoj spoločenský status, svoje umiestnenie vo svete a veľkosť majetku. Našťastie tie časy, keď si prepracované šperky ozdobené brúsenými farebnými kameňmi mohli dovoliť len tí najbohatší, sú už dávno za nami. Dnes si skoro každá žena môže urobiť radosť striebornou retiazkou s jantárovým alebo olivínovým príveskom a každý muž si okrem zásnubného prsteňa tej správnej veľkosti, dizajnu a drahého kovu sa nechá očariť aj pôvabom manžetových gombíkov zo zlata žltej, ružovej alebo bielej farby. Lenže vlastnenie klenotov so sebou okrem množstva potešenia, rozžiarených očí a šťastných úsmevov nesie aj pár povinností.

Ak chcete, aby vaše s láskou vyberané svadobné obrúčky alebo drahocenný medailónik s kaderou vášho dieťatka z prvého strihania bol stále krásny, aby ste ho nemuseli, kedykoľvek po ňom zatúžite, hľadať celé ráno a nakoniec aj tak odísť naprázdno, dodržujte pár rád uvedených nižšie.

  1. Nenechávajte šperky v kúpeľni, na kuchynskej linke a v podstate nikde len tak ležať. Vlhké prostredie drahé kovy poškodzuje, navyše hrozí, že neopatrným pohybom vaša obľúbená náušnica alebo prstienok skončí vo výlevke, odkiaľ ich už nikdy nevylovíte.
  2. Neodkladajte náhrdelníky, náramky, prstene a náušnice na jednu kopu. Jemná retiazka s príveskom zo zlata či ozdobená modrastým topásom, žltým citrínom alebo hrejivým jantárom sa ľahko zamotá medzi puzetky a afro háčiky náušníc a v rannom zhone pri snahe rýchlo ju vymotať z chumáča obľúbených ozdôb ju ľahko pretrhnete. Navyše sa drahý kov trením odiera a drahokamy strácajú lesk. Nenápadne na ne taktiež číha nebezpečenstvo vykývania sa a vypadnutia.
  3. Nevyhadzujte originálne krabičky. Odložte si krabičku, v ktorej ste granátový náramok, tanzanitové náušničky alebo ónyxové manžetové gombíky dostali. Každému šperku sa navyše hodí jeho vlastné ubytovanie a seriózny klenotník vám nový kúsok do zbierky nepredá v igelitovom sáčiku. Zamatové váčky alebo vystlané krabičky šperk udržujú v tom najlepšom stave.
  4. Vyčleňte si doma priestor, v ktorom budete svoje poklady skladovať. Pokiaľ nevlastníte diamantové platinové klenoty za tisíce eur, nemusíte si zháňať kvôli tomu trezor alebo bezpečnostnú schránku v banke. Stačí plytká zásuvka, do ktorej krabičky so zlatými náušnicami, striebornými prstienkami a opálovými príveskami jednoducho vložíte. Podľa potreby potom len naisto siahnete a voilá, z obyčajného outfitu je jedinečný!
  5. Zaobstarajte si šperkovnicu. To sa dá pokladať asi za najefektívnejšie riešenie, ako doma skladovať šperky a poskytnúť im aj sebe čo najväčší komfort. V jednotlivých priehradkách sa nestratíte a hneď uvidíte, kde ktorý náramok a perličková náušnica odpočíva. Premyslené úložisko obsiahne veľké množstvo vašich lesklých priateľov. Vzhľadom k tomu, že sa šperkovnice dajú zohnať v rôznych starožitných aj moderných dizajnoch, urobíte službu nie len svojej zbierke strieborných a zlatých náušníc, ktoré sa už nikdy nebudú bezprizorne povaľovať nebezpečne blízko odtoku v sprche, ale potešíte dokonca aj svoj domov, pretože si do interiéru zoženiete zaujímavý a neobyčajný doplnok.

 

© 2011 Powered Mirek

Scroll to top
Nábytok